Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Podsumowanie 6. kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki

Podsumowanie 6. kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki

Szósta kolejka Mrągowskiej Ligi Siatkówki przyniosła niemałą niespodziankę. Pierwszy zespół "Ogólniaka" uległ IDG-Tools oraz Pegazowi Piecki. FUNNY Volley wygrało oba spotkania, lecz o decydujących wynikach przesądziły dopiero tie-breaki.

W pierwszym tego dnia meczu kategorii OPEN stanęły naprzeciwko siebie drużyny zajmujące dolną część tabeli. Gra była wyrównana, ale stała na słabym poziomie.

Praktycznie przez cały pierwszy set trwała walka punkt za punkt, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znacznej przewagi. Zaowocowało to emocjonującą końcówką, kiedy to gra Patryka Dziamana – as serwisowy oraz jego niesamowita gra w obronie, zadecydowały o wygraniu pierwszej odsłony spotkania na korzyść HMT 26:24.

Drużyna FUNNY Volley zdenerwowana porażką w pierwszym secie, na początku drugiego również robiła dużo błędów. Jednak początkowa dominacja HMT nie trwała długo, bo kiedy w połowie seta w pole zagrywki wszedł Marcin Milun, drużyna FUNNY Volley uzyskała bezpieczną, czteropunktową przewagę, którą „dowiozła" do końca wygrywając drugiego seta 25:21.

O końcowym wyniku spotkania miał zadecydować tie-break. Tym razem ekipa gospodarzy nie odpuszczała nawet na chwilę i tie-break’a wygrała gładko 15:7, a całe spotkanie 2:1.

FUNNY Volley – HMT Materiały Ścierne 2:1

(24:26, 25:21, 15:7)

Drugi mecz i drugi tie-break. Po raz kolejny naprzeciwko siebie stanęły drużyny prezentujące podobny poziom umiejętności i, aby wyłonić zwycięzcę, potrzeba było trzech setów.

Na początku pierwszej partii dominowali Amatorzy. Dobra gra blokiem oraz kończone kontrataki – wynik 15:9 dla Amatorów. Niestety pod koniec seta coś się w ich grze jakby „zacięło". Popełniali masę błędów własnych, co ich przeciwnicy skrzętnie wykorzystali. FUNNY Volley doprowadzili najpierw do stanu 20:20, a od tego momentu zdobyli pięć punktów z rzędu i to ich łupem padł pierwszy set.

W kolejnym secie gra do połowy seta toczyła się punkt za punkt. Wtedy to niespodziewanie Amatorzy wyszli na trzypunktową przewagę (17:14), powiększając ją w końcówce seta (24:19). Potrzebowali jednak aż czterech piłek by w końcu wygrać tę partię 25:23.

Na początku tie-break’a kontuzji doznał Marek Kodź. Drużyna FUNNY Volley mimo gry w pięciu zawodników, zdominowała tego seta, wygrywając 15:10 i tym samym całe spotkanie 2:1.

FUNNY Volley – Amatorzy 2:1

(25:20, 23:25, 15:10)

W trzecim meczu szóstej kolejki w kategorii OPEN również mieliśmy tie-break’a. Niespodziewanie zwycięzcą okazała się drużyna HMT.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, jednak to drużyna HMT popełniała mniej błędów i prowadziła 13:8. Nie potrafili jednakże utrzymać tej przewagi i dali się dogonić przeciwnikom (15:15). Gra dalej toczyła się punkt za punkt, a akcje rzadko kończyły się w pierwszym uderzeniu. W końcówce seta to Amatorzy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:23.

Druga odsłona spotkania była bardzo podobna do pierwszej. Gra miejscami była bardzo chaotyczna, ale to HMT wypracowali sobie nawet sześciopunktową przewagę (16:10), wygrali seta 25:22 i doprowadzili do tie-break’a.

W decydującym secie drużyna HMT niesiona na fali zwycięstwa w poprzedniej partii, pewnie wygrała tie-break’a 15:11 i odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Mrągowskiej Ligi Siatkówki.

HMT Materiały Ścierne – Amatorzy 2:1

(23:25, 25:22, 15:11)

Najbardziej emocjonująco zapowiadały się trzy kolejne spotkania. Zmierzyły się ze sobą trzy zespoły z górnej części tabeli, które są typowane do medalu w tegorocznej lidze.

Czwarty pojedynek sobotniego popołudnia to walka Pegaza Piecki o kolejne ligowe punkty. Tym razem ich rywalem była drużyna IDG-Tools, która nie straciła do tej pory ani jednego seta. Mecz od pierwszych punktów był bardzo zacięty. Żadna z ekip nie mogła wysunąć się na prowadzenie. Po stronie Pegaza ataki pewnie kończył Krzysztof Samsel, który był motorem napędowym swojej ekipy w tym spotkaniu. Przy stanie 20:20 zawodnicy z Piecek wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie, które pozwoliło im wygrać pierwszą partię.

Druga odsłona tego spotkania także była bardzo emocjonująca. W szeregach IDG pojawiła się dodatkowa motywacja, aby urwać rywalom punkty. Chęć walki nie wystarczyła, aby pokonać dobrze dysponowany tego dnia Pegaz Piecki. Koledzy Marcina Końpy pokonali IDG-Tools w drugiej partii, wygrywając tym samym pojedynek w dwóch setach.

Pegaz Piecki – IDG-Tools 2:0

(25:23, 25:21)

W przedostatnim spotkaniu mistrz Powiatu Mrągowskiego zmierzył się z IDG-Tools. W szeregach „Ogólniaka" od początku spotkania zauważyć można było niepewność w przyjęciu zagrywki. Niedokładnie dograna piłka znacznie utrudniała zadanie rozgrywającemu LO, Konradowi Majewskiemu. Podopieczni Cezarego Samborskiego bez pomysłu na grę ulegli w pierwszym secie IDG-Tools.

W drugiej partii wiele się nie zmieniło w stylu gry Liceum Ogólnokształcącego I. Rywale kąśliwą zagrywką wypracowali sobie kilka punktów przewagi, której nie oddali do końca seta, wygrywając go. Siatkarze Cezarego Samborskiego zakończyli to spotkanie bez punktu, a IDG zanotowało kolejny komplet oczek na swoim ligowym koncie.

LO 1 – IDG-Tools 0:2

(21:25, 20:25)

Ostatni mecz szóstej kolejki rozegrali pomiędzy sobą siatkarze Pegaza Piecki i Liceum Ogólnokształcącego I. Spotkanie zapowiadane jako bardzo wyrównane, właśnie takie było. „Ogólniak" po pierwszej dotkliwej porażce chciał za wszelką cenę zamazać tę plamę. Pierwsza partia padła łupem zawodników z Piecek, lecz rywale z „Ogólniaka" byli bardzo blisko zwycięstwa. W kolejnej partii to podopieczni Cezarego Samborskiego byli górą, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W secie prawdy „Ogólniak" na początku wypracował sobie trzy punkty przewagi (4:1), która zaraz została zniwelowana. Bardzo szarpana gra po obu stronach zaowocowała tym, że obie ekipy na przemian miały kilka oczek przewagi nad rywalem. Ostatecznie to jednak Piecki pokonują swój były zespół 2:1.

LO 1 – Pegaz Piecki 1:2

(25:23, 23:25, 12:15)

źródło: inf. własna, sport.mragowo.pl