Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Mineralne zakończyły rok zwycięstwem 3:0

PlusLiga Kobiet: Mineralne zakończyły rok zwycięstwem 3:0

Siatkarki Stali Mielec i Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna rozegrały zaległe spotkanie 9. kolejki PlusLigi Kobiet. Zwycięstwo w trzech setach odniosły podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego i dzięki temu zrównały się punktami z BKS-em.

Szkoleniowiec mistrzowskiej ekipy, wystawiając najmocniejszą szóstkę jaką dysponuje, pokazał, że zależy mu na pewnej wygranej bez lekceważenia rywalek. W początkowej fazie seta nawet to nie zdawało egzaminu. Pierwsze piłki należały do gospodyń. Równorzędna walka toczyła się do stanu 14:14. Później na parkiecie istniały jedynie Mineralne. Górę wziął szczelny blok i wykorzystywane kontrataki przyjezdnych. Ostatecznie mielczanki zdobyły jeszcze tylko jedno "oczko", zanim zakończyła się pierwsza partia.

Podrażnione upokorzeniem w poprzedniej odsłonie, Stal ruszyła do ataków od początku drugiego seta. Tutaj udawało się nawiązać jeszcze bardziej wyrównaną walkę. Na pierwszej przerwie technicznej mielczanki prowadziły
dwoma punktami. Ta różnica nie utrzymała się. Wynik oscylujący w granicach remisu utrzymywał się aż do ostatnich piłek. Również wtedy po raz kolejny górę wzięło doświadczenie Banku BPS. W ostatecznym rozrachunku zadecydowały pomyłki Stali, które w drugiej części dały sześć oczek rywalkom.

Ostatni heroiczny zryw gospodyń nastąpił na początku trzeciej odsłony, w której Stal prowadziła na początku już 5:0. Warto dodać, że trener Bogdan Serwiński dał odpocząć części swojej drużyny. Na parkiecie zameldowały się Anna Witczak oraz Dorota Pykosz. Dobra passa mielczanek nie trwała długo. Już na drugiej przerwie technicznej Muszynianka miała cztery punkty przewagi. Końcówka była już tylko formalnością.

Stal Mielec – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3
(15:25, 23:25, 17:25)

Autorem relacji jest Miłosz Marek

Stal: Piątek, Wilk D., Wojcieska, Ściurka, Wilk A., Niedźwiedzka, Durajczyk (libero) oraz Mieszała, Kwiatkowska i Łukaszewska

Muszynianka: Bełcik, Bednarek-Kasza, Solipiwko, Mirek, Pycia, Jagieło, Zenik (libero) oraz Witczak, Pykosz i Skowrońska