Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Łódź będzie gościć Mistrzostwa Świata 2014

Łódź będzie gościć Mistrzostwa Świata 2014

fot. archiwum

Fani siatkówki z centralnej Polski już mogą zacierać ręce. Sukces ME 2009 zaowocował bowiem decyzją, że Łódź będzie gościć także Mistrzostwa Świata 2014. Prezes PZPS Mirosław Przedpełski podkreślił, że nie widzi możliwości, aby taka impreza ominęła Łódź.

Łódź stała się ważnym punktem na siatkarskiej mapie Europy. Publiczność sobie na to zasłużyła i postaram się, by w Arenie znów mogła dopingować Polaków – mówił podczas spotkania z Jerzym Kropiwnickim, Prezydentem Łodzi.

Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla kibiców siatkówki z Łodzi i okolic. Prezes Przedpełski przypomniał, że PZPS stara się o organizację finału Ligi Światowej 2010. – Poważnym kandydatem do zorganizowania tej imprezy jest oczywiście Łódź – dodał.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy kobiet 2009 okazały się sukcesem nie tylko sportowym, ale i organizacyjnym. Świadczą o tym chociażby liczby: 13 500 widzów w hali Atlas Arena, gdzie grały biało-czerwone oraz 236 960 – łączna liczba kibiców we wszystkich obiektach. Z pewnością kolejne ważne światowe imprezy również przyciągną olbrzymią liczbę kibiców.źródło: Express Ilustrowany, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved