Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Mamy bardzo dużo szans na zwycięstwo

Ljubo Travica: Mamy bardzo dużo szans na zwycięstwo

fot. archiwum

W środę Asseco Resovia Rzeszów podejmie w ćwierćfinale Pucharu Polski zespół PGE Skra Bełchatów. Patrząc na ligową tabelę faworytami są siatkarze z Bełchatowa, ale w ostatnich spotkaniach podopieczni trenera Ljubo Travicy prezentują się coraz lepiej.

Szkoleniowiec w rozmowie dla serwisu nowiny24.pl mówił, że w jego zespole wszyscy zawodnicy są zdrowi, wyniki pokazują zwyżkę formy, a co za tym idzie w zespole panuje coraz lepsza atmosfera.

Teraz rzeszowian czeka ważny sprawdzian, czyli pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski ze Skrą. Trener Travica zachowuje optymizm. – Ostatni nasz mecz w Bełchatowie pokazał, że dzieliła nas bardzo mała różnica. Uważam, że mamy bardzo dużo szans na zwycięstwo.

W ligowej tabeli zespół Resovii zajmuje wprawdzie dopiero 6. miejsce, ale do zespołów z miejsc 2. – 4. (ZAKSY, Jastrzębskiego Węgla i Delecty Bydgoszcz) traci jedynie dwa punkty. – Jedna wygrana i można odrobić straty – podkreślił Ljubo Travica. A na to wielka szansa będzie już w 10. kolejce, czyli 9 stycznia. Wtedy bowiem Resovia zagra u siebie z Jadarem Radom.Okazuje się, że jak zawsze, najlepszym lekiem na wszystko są zwycięstwa – twierdzi trener Travica.

W zespole z Bełchatowa zabraknie jedynie Radosława Wnuka, który ma złamany palec. Ale także trener Travica nie ma zmartwień kadrowych, zatem żadna z drużyn nie musi się martwić osłabieniem siły ognia. I właśnie siła ataku to wg trenera Skry największa wartość rzeszowian. – Oivanen czy Achrem to jedni z najlepszych zawodników w lidze pod względem skuteczności ataku, zaś Redwitz dobrze prowadzi grę – mówił w rozmowie dla "Gazety Wyborczej". Jacek Nawrocki dodał jednak, że o wyniku tego meczu przesądzi raczej dyspozycja dnia.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved