Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > C. Świstak: Wyczerpały się argumenty, by kontynuować współpracę

C. Świstak: Wyczerpały się argumenty, by kontynuować współpracę

fot. archiwum

Choć drużyna z Bielska kończy pierwszą rundę ligowych rozgrywek na pierwszym miejscu w tabeli, pasmo porażek w europejskich pucharach pociągnęło za sobą poważne konsekwencje. Posadę stracił pierwszy trener zespołu, Igor Prielożny.

Słowacki szkoleniowiec prowadził wicemistrzynie Polski niecałe półtora sezonu – to w pewnym sensie potwierdza tezę, iż utrzymać przez dłuższy czas posadę trenera bielskiej drużyny jest nie lada sztuką.

Podpisanie stosownych dokumentów miało miejsce w poniedziałek rano. – Rozstaliśmy się po szeregu odbytych rozmów, za porozumieniem stron. Dlaczego? Bo wyczerpały się argumenty, by kontynuować tę współpracę. Z powierzaniem zespołu konkretnemu szkoleniowcowi zawsze wiąże się pewne ryzyko. W tym wypadku okazało się ono nie do przyjęcia – komentuje prezes klubu, Czesław Świstak. Z jego słów wynika, że słabe występy bielszczanek w europejskich pucharach nie były przyczyną zakończenia współpracy ze słowackim szkoleniowcem.

Naszym priorytetem są występy w lidze i Pucharze Polski. Poza tym w Lidze Mistrzyń wszystko jeszcze może się wydarzyć. Problem w tym, że brakuje nam sukcesów pod koniec sezonu. Oceniliśmy, że perspektywy na sukces i tym razem są po prostu zbyt małe – dodaje prezes Świstak.W argumentacji klubowych władz trudno doszukać się klarownych powodów zmiany pierwszego szkoleniowca. BKS przewodzi ligowej tabeli i biorąc pod uwagę oczekiwania w klubie, ten argument powinien być ważniejszy niż seria porażek na półmetku rozgrywek grupowych Ligi Mistrzyń. Wprawdzie mistrzostwa kraju nie udało się wywalczyć już od pięciu lat, ale w ostatnim czasie BKS zdobył wicemistrzostwo i Puchar Polski.

Autorem tekstu jest Andrzej Mitek
Więcej w "Sporcie"

źródło: Sport, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved