Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Bergamo za silne dla Piacenzy

Serie A: Bergamo za silne dla Piacenzy

Siatkarki RebbecchiLupa Piacenza uległy w niedzielę zajmującemu trzecią pozycję w tabeli zespołowi Foppapedretti Bergamo. Atakująca reprezentacji Polski rozpoczęła spotkanie w wyjściowym składzie, lecz na boisku spędziła dwa sety. Później wchodziła na zmiany.

Zespół gości bardzo dobrze rozpoczął pierwszego seta, bowiem po pierwszej przerwie technicznej wypracował pięciopunktową przewagę nad rywalkami. Siatkarki z Piacenzy zmniejszyły straty dzielące je od przyjezdnych (13:11). Zryw podopiecznych Gianniego Caprary nie trwał długo, ponieważ już na drugiej przerwie technicznej zawodniczki z Bergamo prowadziły 16:12. W końcówce dystans ten jeszcze powiększyły zwyciężając 25:16. Odsłona druga była znacznie bardziej wyrównana, bowiem praktycznie przez cały czas toczyła się walka punkt za punkt. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, dzięki czemu wygrały 26:24. Kolejny set również padł łupem siatkarek z Piacenzy. Tym razem jednak prowadziły one już od pierwszej przerwy technicznej (8:4), by na kolejnej jeszcze zwiększyć dystans dzielący je od rywalek (16:8). Sytuacji tej zespół Joanny Kaczor już nie zmarnował i zwyciężył 25:16. Czwarta i piąta odsłona była już popisem Foppapedretti Bergamo, które od pierwszych akcji kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń, dzięki czemu wygrało 25:20 i 15:12.

Atakująca reprezentacji Polski, podczas swojej obecności na boisku wywalczyła dziewięć oczek i zaprezentowała czterdziestosiedmioprocentową skuteczność w ataku. W zespole z Piacenzy najwięcej oczek na koncie zespołu zapisała Veronica Angeloni (18 pkt.).

Rozgrywająca Katarzyna Gujska, grająca w Foppapedretti Bergamo wystąpiła na przestrzeni całego spotkania. Najlepiej punktującą zawodniczką w szeregach trzeciego zespołu w tabeli Serie A była Lucia Bosetti.

RebecchiLupa Piacenza – Foppapedretti Bergamo 2:3

(16:25, 26:24, 25:16, 20:25, 12:15)

RebecchiLupa Piacenza: Dall’Ora (9 pkt.), Kaczor (9), Borrelli (14), Stufi (9), Jerkov (12), Rondon (4), Croce (libero) oraz Angeloni (18), Nicolini (1), Beier

Foppapedretti Bergamo: Ortolani (17 pkt.), Gujska (1), Furst (16), Bosetti (19), Arrighetti (9), Del Core (16), Merlo (libero) oraz Fanzini (1), Bara, Piccinini (2)

Wyniki 10. kolejki i tabela Serie A Kobiet.