Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Maciej Krzaczek: Myślę, że dominowaliśmy w każdym elemencie

Maciej Krzaczek: Myślę, że dominowaliśmy w każdym elemencie

Sobotnie spotkanie Ósemki Siedlce z AZS UWM II Olsztyn było ostatnim meczem obu ekip w tym roku kalendarzowym. Ósemka obroniła pozycję wicelidera, zapisując na swoim koncie trzy punkty. Mecz podsumowali Maciej Krzaczek i Grzegorz Krzan.

Iwona Krótkiewicz: Dwa miesiące temu przegraliście 1:3 z AZS UWM II Olsztyn, teraz wygrana. Dominowaliście dzisiaj praktycznie w każdym elemencie, ale najbardziej w bloku. Co było kluczem do zwycięstwa?

Maciej Krzaczek: Bardzo przeżyliśmy porażkę sprzed tygodnia. Postanowiliśmy, zarówno sobie, jak i kibicom, zrobić niespodziankę w postaci zwycięstwa. Myślę, że dominowaliśmy w każdym elemencie i to sprawiło, że wygraliśmy set-ball.

Trener Nowak w ubiegłym tygodniu powiedział, że do zwycięstwa zabrakło wam maksymalnej koncentracji. Teraz chyba była podwójna koncentracja i motywacja za porażkę sprzed tygodnia?

Dokładnie. Liga zbliża się ku końcowi i nie możemy pozwolić sobie na żadne porażki, jeżeli chcemy myśleć o jak najwyższym miejscu w finałowej czwórce.

Macie za sobą ostatni mecz w II lidze w tym roku kalendarzowym. Jakbyś podsumował dotychczasowe rozgrywki? Jesteście zadowoleni z wyniku, czy mogłoby być lepiej?

Zawsze zostaje niedosyt. Kilka meczów uciekło nam sprzed nosa. Drużyna przeciwna grała bardzo dobrze, bądź my słabiej. Nikt nie może nam nic zarzucić. Gramy dobrze, nadspodziewanie dobrze, biorąc pod uwagę sposób budowania zespołu. Myślę, że i tak zajmujemy bardzo dobre miejsce.

Iwona Krótkiewicz: W pierwszej fazie wygrana 3:1, teraz przegrana. Co się dzieje, że raz potraficie zagrać bardzo dobrze, by w II fazie rozgrywek ulec Ósemce dość gładko w trzech setach?

Grzegorz Krzan: Zgadza się. Nie podołaliśmy przeciwnikowi, jakim była Ósemka. Na pewno w pewnym stopniu wynikało to z tego, że grali u siebie. Kibice siedleccy zadbali o głośny doping. Jak widać poniosło to Ósemkę do zwycięstwa.

Aktualnie zajmujecie 5. miejsce w tabeli. Jesteście zadowoleni z wyniku czy wręcz przeciwnie?

Zawsze mogłoby być lepiej. Aczkolwiek biorąc pod uwagę formę, jaką prezentujemy to i tak jest wysokie miejsce. Myślę, że na koniec sezonu ta lokata będzie lepsza bądź przynajmniej taka sama. Mamy taką nadzieję i o to będziemy walczyć.

Jakie są wasze najbliższe plany? Odpoczniecie trochę w czasie świąt czy raczej spędzicie je aktywnie?

Tydzień świąteczny na pewno będzie odpoczynkiem. Będzie trochę czasu, żeby zregenerować siły. Po tej przerwie na pewno ruszymy z treningami, by dobrze przygotować się do końcówki sezonu.