Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Niespodzianka w Poznaniu

II liga mężczyzn: Niespodzianka w Poznaniu

Nie udał sie zawodnikom AZS-u UAM Poznań rewanż za przegraną w meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej z Olimpią Sulęcin. W sobotnie popołudnie goście wygrali w pełni zasłużenie w Poznaniu tie-break z akademikami przerywając ich okazałą serię pięciu zwycięstw z rzędu.

Mecz od mocnego uderzenie rozpoczęli goście, którzy za sprawą świetnej postawy w polu zagrywki już na początku seta odskoczyli faworyzowanym gospodarzom na odległość kilku punktów. W dalszej części seta przewaga ta jeszcze wzrastała, aby po kolejnych skutecznych atakach Koconia i asie serwisowym Wojtysiaka, osiągnąć aż 9 punktow (21:12). Co prawda, w końcówce pierwszej odsłony gospodarze odrobili cześć tych i ostatecznie przegrali seta ‚tylko’ do 21.

Drugi set od początku nie układał sie po myśli gospodarzy. Problemy zaczęły sie od wymuszonej zmiany na pozycji libero, kiedy z powodu kontuzji Szymona Śmietany, w jego miejsce na placu gry musiał pojawić się grający trener akademików – Damian Lisiecki. Zamieszanie w poznańskich szeregach skrzętnie wykorzystali sulęcinianie, deklasując wręcz ekipę gospodarzy 25:15.

Trzecia odsłona była całkowitym przeciwieństwem dwóch poprzednich. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg gry i bezlitośnie wykorzystywali błędy zawodników Olimpi. Ostatecznie, po bloku Skroka na atakującym gości, 25:17 wygrała ekipa AZS-u UAM.

Początek czwartego seta to ponownie pokaz umiejętności w polu zagrywki zawodników gości. Świetnym serwisem popisywał się Kocoń, skutecznie atakowali Baran i Wojtysiak. To pozwoliło przyjezdnym odskoczyć na wydawałoby się bardzo bezpieczną odległość 7 punktów (20:13). W tym momencie jednak cos zacięło sie w sprawnej sulęcińskiej machinie, a jednocześnie wiatru w żagle nabrali poznaniacy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po chwili, po skutecznym ataku Janasa, gospodarze zniwelowali straty do trzech punktów (17:20). Kolejne błędy i nieporozumienia w ekipie Olimpii spowodowały, że po niedługim czasie na tablicy pojawił się wynik remisowy 23:23 (po skutecznym ataku Szczęśniewskiego ). Goście co prawda zdolali jeszcze wyjść na prowadzenie 24:23, ale następne trzy akcje padly lupem gospodarzy, a seta zakończyl pojedynczym blokiem na Koconiu, rozgrywający gospodarzy – Skrok.

Przed tie-breakiem wydawało się, że to poznaniacy mają przewagę psychologiczną i przystępują do rywalizacji z większą motywacją. Szybko jednak okazało się, że mimo porażki na własne życzenie w czwartym secie, to goście lepiej poradzili sobie z nerwami w secie prawdy. Zwycięstwo Olimpii w tie-breaku i w całym meczu, trzeba uznać za w pełni zasłużone.

AZS UAM Poznań – Olimpia Sulęcin 2:3
(21:25, 15:25, 25:17, 26:24, 12:15)