Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Bardzo dobry występ Ósemki Siedlce

II liga: Bardzo dobry występ Ósemki Siedlce

Siedlecka Ósemka zrobiła miły prezent swoim kibicom, wygrywając z zespołem AZS-u UWM II Olsztyn 3:0. Po poprzedniej porażce z Ostrołęką siedlczanie spisali się na medal i w bardzo dobrych nastrojach zakończyli rozgrywki w roku 2009.

Zgromadzeni kibice stworzyli fenomenalny doping, jakiego jeszcze w Siedlcach nie było. Pełną piersią dopingowali swoich ulubieńców i wyraźnie pomogli im w zwycięstwie.

Spotkanie od zagrywki rozpoczęła Ósemka i od razu oddała punkt Olsztynowi. Akademicy grali bardzo dynamicznie, podświadomie pewni swojego zwycięstwa. Podczas całego spotkania sędziowie podejmowali kontrowersyjne decyzje, które początkowo wybiły Ósemkę z rytmu gry. Nie minęło jednak zbyt wiele czasu, by siedlczanie odrobili straty i doprowadzili do remisu 4:4. Dalej olsztynianie dzięki atakom Krzana zyskali przewagę 7:4, tym samym skłonili trenera Nowaka do wzięcia czasu. Po przerwie sytuacja wcale nie była lepsza. Po stronie siedlczan pojawiało się wiele błędów szczególnie w zagrywce i ataku. Źle wymierzone uderzenia lądowały poza liniami boiska i powodowały, że AZS przez dużą część seta utrzymywał 3-punktowe prowadzenie. Pozycja Ósemki stopniowo zaczęła się zmieniać od stanu 15:13. Skuteczny atak Kuczko z lewego skrzydła oraz bezbłędny blok Jesienia i Milewskiego zaczęły przybliżać siedlczan do rywali. Świetne przyjęcie i obrona siedleckich przyjmujących i libero ciągnęła całą grę. As serwisowy Łęgowskiego doprowadził do stanu 19:19 a najdłuższa akcja meczu zakończona blokiem Krzaczka i Milewskiego dała jedno oczko przewagi Ósemce i zmusiła trenera Grygołowicza do wzięcia czasu. Sama końcówka seta była dalszą walką, w której na siatce dominował Jesień – zdobywając kolejne punkty i kończąc tę partię 25:22.

Druga odsłona bez wątpienia należała do gospodarzy. Bardzo dobra zagrywka Kuczko sprawiała wiele problemów olsztyńskim przyjmującym. Dodatkową presję na zawodnikach gości wywierali głośno skandujący siedleccy kibice. Dzięki temu w mgnieniu oka na tablicy pojawił się wynik 6:1 z przewagą dla Ósemki. Dalej Milewski rozdzielał po równo piłki tak, aby każdy miał szansę zaistnieć na siatce. Znakomita współpraca drużynowa i pełna mobilizacja Ósemki sprawiły, że punkty zmieniały się 10:5, 15:9, 19:12. W końcówce ponownie zagrywką grę poprowadzili Jesień i Hachuła. Milewski postawił przede wszystkim na grę środkiem, skąd piłki kończył Krzaczek. Ostatnią akcję skończył Łęgowski zdobywając drugiego seta stanem 25:13.

Trzecia partia dodała temu spotkaniu szczyptę dramatyzmu. AZS pouczony przez swojego trenera zaczął prowadzić bardziej ułożoną grę, natomiast siedlczanie lekko opadli z sił. Skutkiem tego była gra punkt za punkt. Na atak Hachuły akademicy odpowiadali uderzeniem Krzana. Po krótkiej Jesienia na siatce pojawiał się Wiśniewski. Oba zespoły walczyły też silnym i skutecznym blokiem, przez co akcje nie kończyły się zbyt szybko. Do tego doszła gra taktyczna. Obie drużyny plasowały piłkę tuż za opadający blok tym samym sprawdzając czujność zawodników w drugiej linii. Od stanu 12:12 przez błędy siedlczan akademicy zaczęli wychodzić na prowadzenie. Sytuacja zrobiła się bardzo gorąca, gdy doszło do stosunku 18:14. Zgromadzeni kibice podejrzewali już, że ten set będzie stracony. Nie przestawali jednak wspierać Ósemki. Gdy na zagrywkę wszedł Milewski stan rzeczy zaczął się poprawiać. Kiepskie przyjęcie AZS pozwoliło Ósemce wyprowadzić dokładne ataki, wielokrotnie kończone przez Hachułę. Zaledwie jeden punkt przewagi Olsztyna pozostał po asie serwisowym siedleckiego rozgrywającego. Chwilę później doszło do remisu 19:19. Ponownie toczyła się zacięta walka. Akademicy złapali blokiem atak Łęgowskiego, jednak po czujnej reakcji Kołodzieja piłka znów była na siatce i punktem zakończył ją Jesień. Emocje trenerów i kibiców sięgnęły zenitu, gdy na tablicy pojawił się wynik 23:22 dla Olsztyna. Niesiona głośnym dopingiem Ósemka przeprowadziła książkową akcję zakończoną krótką Krzaczka, kolejną atakiem ze skrzydła Łęgowskiego dzięki temu stan punktowy wynosił 24:23. Ostatnie oczko w sobotnim spotkaniu na konto Ósemki przyniósł autowy atak Krzana.

Siedlecka Ósemka pokazała w spotkaniu z Olsztynem, że jest drużyną, walczy jak drużyna i jest w stanie wygrać każdy mecz. Nie załamała ich ubiegłotygodniowa przegrana. Nie dali się także wyprowadzić z równowagi przez błędne decyzje sędziów. Kluczem do zwycięstwa była wzajemna mobilizacja i walka o każda piłkę. Mimo początkowo wielu błędów siedlczanom należą się wielkie brawa. Mecz był znakomitym widowiskiem ubarwionym głośnym i wzorowym dopingiem siedleckich kibiców.

Ósemka Siedlce – AZS II Olsztyn 3:0

(25:22, 25:13, 25:23)

AZS II: Krzan, Nawrocki (libero), Basaj, Kowzowicz, Wiśniewski, Władziński oraz Piłat, Przybylski i Obrębski

Ósemka: Krzaczek, Kołodziej (libero), Milewski, Hachuła, Kuczko, Łęgowski i Jesień