Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Trzecia wygrana z rzędu zespołu z Hajnówki

I liga: Trzecia wygrana z rzędu zespołu z Hajnówki

Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W sobotę pokonali Morze Bałtyk Szczecin bez straty seta. Dzięki temu podopieczni Pawła Blomberga zajmują w tabeli 8. miejsce i mają sześć punktów przewagi nad Energetykiem.

Przewaga Pronaru była szczególnie wyraźna w pierwszym secie. Podopieczni trenera Pawła Blomberga zdobyli kilkupunktową przewagę, a ostatecznie wygrali wysoko 25:15. W dwóch kolejnych setach początkowo gra była wyrównana, jednak pod koniec partii siatkarze z Hajnówki odskakiwali punktowo od swoich rywali.

Rywale byli dobrze dysponowani, zwłaszcza jeżeli chodzi o atak i zagrywkę – mówił trener Zdzisław Gogol w rozmowie dla „Głosu Szczecińśkeigo". – A u nas dobrze zagrali tylko przyjmujący Mateusz Sylla i libero Krystian Pachliński. Reszta bardzo przeciętnie.

Po tej porażce Morze spadło na ostatnią pozycję w tabeli, mając na koncie 9 punktów, czyli tyle samo co Ślepsk Suwałki.

Pronar Parkiet Hajnówka – Morze Bałtyk Szczecin 3:0

(25:18, 25:21, 25:23)

Morze: Sylla, Kaczorowski,Doliński, Milczarek, Michor, Paniączyk W., Pachliński oraz Kwaśniak, Zabłocki i Nowocień