Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drużyna Urszuli Bejgi pozostaje w walce o medale

Drużyna Urszuli Bejgi pozostaje w walce o medale

fot. archiwum

Tuż przed świętami zakończyła się I część zmagań w słowackiej lidze kobiet. W walce o medale wciąż pozostaje Spišská Nová Ves, której barw w tym roku broni Urszula Bejga. Drużyna polskiej środkowej uplasowała się na drugim miejscu.

W pierwszej rundzie ligi słowackiej kobiet walczyło 7 drużyn, które rywalizowały w systemie każdy z każdym, rozgrywając mecz i rewanż. Za każdą wygraną, bez względu na stosunek setów, zwycięzca otrzymywał 2 punkty, przegrany – 1. Po 12 kolejkach na czele tabeli znajduje brązowy medalista poprzedniego sezonu, Senica, która dotychczas przegrała tylko jeden mecz (w 9. kolejce z ostatecznie przedostatnią drużyna, Pezinok).

W ostatniej kolejce doszło do konfrontacji dwóch najlepszych drużyn rozgrywek. Przeciwnikiem Senicy była drużyna Urszuli Bejgi, Spišská Nová Ves. Ekipa polskiej środkowej jedynie w pierwszej partii prowadziła wyrównaną walkę, ostatecznie i tak przegrywając do 21. W kolejnych dwóch przewaga Senicy była już o wiele bardziej wyraźna, dzięki czemu gospodynie zwyciężyły dwukrotnie do 15. Polska środkowa w tym spotkaniu nie wystąpiła. Nie oznacza to jednak, że tak było we wszystkich meczach sezonu. Wręcz przeciwnie. Urszula Bejga od początku sezonu była podstawową zawodniczką swojej drużyny i rozpoczynała spotkanie w wyjściowej szóstce.

Dla Urszuli Bejgi to pierwszy sezon w barwach drużyny Spišská Nová Ves. Polska środkowa ma na swoim koncie srebro mistrzostw Polski oraz Puchar Polski zdobyte z Farmutilem Piła w sezonie 2007/2008. W kolejnym roku Bejga zdecydowała się na przejście do pierwszoligowego AZSu AWF Poznań. Nie bez wątpienia był fakt, iż w Pile młoda środkowa była rezerwową, natomiast w Poznaniu miała pewne miejsce w pierwszej szóstce. Niestety poznańskiemu AZSowi nie udało się utrzymać na zapleczu ekstraklasy. Po tym sezonie Bejga trafiła właśnie do SNV.Spišská Nová Ves ukończyła I rundę z 7 wygranymi oraz 5 porażkami na koncie, co przełożyło się na 19 punktów. Pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca. Z dorobkiem o jeden punkt mniejszym na trzeciej pozycji uplasowała się ekipa  Te dwie drużyny, wspomniana już Senica oraz ZU Žilina, występująca w MEVZA, utworzą grupę 1-4. Rywalizacja będzie trwała od 9 stycznia do 21 lutego, a drużyny przystąpią do niej z zerowym dorobkiem punktowym. W pierwszym meczu tej rundy Urszula Bejga i koleżanki ponownie zmierzą się z Senicą. Drugą parę tworzyć będą Žilina – UKF Nitra. W grupie 5-8 zmierzą się drużyny, które po pierwszej części sezonu zajmowały miejsca… 4.-7. W odróżnieniu od grupy 1-4, drużyny te zachowają swój dotychczasowy dorobek punktowy.
W rundzie play-off weźmie udział 8 najlepszych drużyn – dwie najlepsze z grupy 5-8, wszystkie cztery z grupy 1-4 oraz występujące w MEVZA Doprastav (obrońca tytułu) oraz Slávia UK (wicemistrz). Drużyny te zostaną rozstawione na dwóch pierwszych miejscach – ta która będzie w tabeli MEVZA wyżej, otrzyma numer 1., ta która niżej, numer 2. Od tego momentu rozgrywki przeprowadzane będą już według znanego polskim kibicom schematu. Drużyna z numerem 1 zmierzy się z 8. ekipą, 2 z 7, itd. Zwycięzcy będą walczyć w kolejnej rundzie i tak aż do wyłonienia mistrza Słowacji.

W zeszłym sezonie Spišská Nová Ves zajęła 7. miejsce. Dzięki wzmocnieniom już dziś wiadomo, że w tym sezonie uda się osiągnąć lepszy rezultat. O medal będzie jednak niezwykle ciężko. Faworytami wydają się być ekipy, które w I części sezonu nie występowały w lidze słowackiej, ale w MEVZA – ZU Žilina, Doprastav oraz Slávia UK. Obrońcą tytułu jest ekipa Doprastavu Bratislava, która w zeszłym sezonie po raz pierwszy w historii wywalczyła złoto. O powtórzenie tego rezultatu będzie niezwykle trudno, ponieważ po udanym sezonie z drużyny odeszła m.in. atakująca Marta Solipiwko. Sporym wzmocnieniem bez wątpienia jest pozyskanie byłej zawodniczki Gwardii Wrocław, Danieli Rojkovej.

Tabela ligi francuskiej po 12 kolejkach:
1. Senica 23 11:1
2. Sp. N. Ves 19 7: 5
3. UKF Nitra 18 6:6
————————–
4. Žiar n./Hr. 18 6:6
5. COP Nitra 17 5:7
6. Pezinok 16 4:8
7. Spoje 15 3:9

Zobacz również:
Tabela i wyniki ligi słowackiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved