Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > W wielkopolskiej III lidze siatkarek wygrywali tylko goście

W wielkopolskiej III lidze siatkarek wygrywali tylko goście

W ten weekend po raz ostatni na parkietach w 2009 roku pojawiły się siatkarki III ligi WZPS Poznań.W ligowej tabeli prowadzi UKŻPS Kościan, a tuz za nim mający tyle samo punktów UKS Zielone Wzgórza. Rozgrywki zostaną wznowione 9 stycznia.

W Złotowie walcząca o utrzymanie Sparta Złotów podejmowała UKS Zielone Wzgórza. Gospodynie meczu były jedynie tłem dla gości. Zespół UKS wygrał bardzo pewnie w trzech setach.

We Wrześni miejscowy Orkan podejmował gości z Kościana. Spotkanie to miało być meczem zaciętym, bowiem w pierwszej rundzie w Kościanie zawodniczki UKŻPS wygrały zaledwie 3:2. Wszyscy, którzy w hali we Wrześni czekali na dobry mecz nie zawiedli się. Orkan Września jak mógł tak starał się uprzykrzać życie liderkom z Kościana. W końcowym rozrachunku górę wzięło doświadczenie lidera tabeli, który wygrał mecz we Wrześni 3:0. Siatkarki z Kościana są niepokonane w tym sezonie, a za nami już 11 kolejek!

Trener Adam Cichocki:Dziewczynom należą się gratulacje. Po dłuższej przerwie i grypie potrafiły się zmobilizować i wygrać ważne spotkanie. Atmosfera przedświąteczna też nastraja bardziej pokojowo i nostalgicznie niż do walki o ligowe punkty. Przeciwniczki grają bardzo dobrze w polu, dlatego nasze akcje często były kończone dopiero za drugim czy nawet trzecim razem. Na siatce dominowała nasza środkowa Ganszczyk, a Ratajczak z seta na set grała lepiej. Najskuteczniejsza w ataku była Cieniawa, która zarówno z lewego, jak i prawego ataku była nie do zatrzymania. Naszym atutem jest obrona pola, za którą w większości odpowiadają Gertig i Mazur. Przy ich dobrym odbiorze Majchrzak bez problemów "rozrzucała" piłkę. Mazur wzmocniła zdecydowanie swoją szybującą zagrywkę i to przy jej oraz Mierzyńskiej-Grys zagrywkach nasz zespół wychodzi na prowadzenie lub odrabia straty. Także zawodniczki z ławki mają swój wkład w sukces końcowy. Często niedoceniane, pojedyncze zmiany Kasperskiej, Rydzewskiej czy Wojciechiowskiej zmieniały losy seta czy nawet spotkania. Teraz przed nami przerwa świąteczna czas refleksji i czas dla naszych rodzin. Dla wszystkich sympatyków naszego zespołu i kibiców siatkówki Wesołych Świąt. Dziewczyny postarały się o prezent, wygrywając za trzy punkty.

W ostatnim meczu kolejki w Poznaniu doszło do spotkania derbowego. SKF KS Poznań walczący o utrzymanie w lidze podejmował UKS ZSMS Poznań. Podopieczne Marka Tuszyńskiego były zdecydowanym faworytem i nie zawiodły wygrywając 3:0, lecz mecz w hali Politechniki Poznańskiej nie był jednostronnym widowiskiem. Set drugi i trzeci przebiegał pod dyktando ekipy gości. Jednak wynik meczu rozstrzygnął się w pierwszym secie. Gospodynie meczu, czyli zespół SKF KS Poznań niesiony dopingiem licznie zgromadzonych kibiców przystąpił do ataku. W pierwszym secie trwała bardzo wyrównana walka. W końcówce seta zespół SKF KS Poznań podejmował fantastyczną walkę z bardziej utytułowanym rywalem. Siatkarki SKF miały w secie trzy piłki setowe, lecz żadnej z nich nie wykorzystały, a po porażce w pierwszym secie z drużyny wyraźnie uszło powietrze. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, a kolejne gry w III lidze 9 stycznia.