Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Porażka Padwy. Kubiak nie grał

Serie A2: Porażka Padwy. Kubiak nie grał

Pallavollo Padwa poniosło porażkę w 14 kolejce Serie A2. W meczu którym przeciwnikiem był Samgas Crema, zespół Kubiaka przegrał 3:1. Polak nie zagrał w tym spotkaniu, a podopieczni Lorenzo Bernardiego nawiązali walkę tylko w dwóch pierwszych setach.

Po równej walce w pierwszej odsłonie ulegli gospodarzom 25:23. Kolejny set padł jednak ich łupem zwyciężając gładko 25:19. Gospodarze nie dali jednak się rozwinąć przyjezdnym, ogrywający ich w trzecim i czwartym secie 25:18. W szeregach Padwy nie zagrał Michał Kubiak, nadal leczący kontuzjowaną stopę. Zabrakło też Juana Carlosa Barcali, który zmagał się z infekcją wirusową.
Najlepiej w meczu przeciwko Samgasowi zaprezentował się atakujący Francesco DeMarchi, uzyskał on 21 oczek.
Najlepiej w zespole gospodarzy spisywał się przyjmujący Roberto Cazzaniga zdobywca 28 punktów.

Zespół Bernardiego znajduje się obecnie w słabszej dyspozycji. Nie potrafi pokonać rywala od trzech spotkań. Sam Bernardi podkreśla, że trudno było nawiązać dziś walkę z taką drużyną, gdy brakuje Barcali i Kubiaka. A Yu Koshikawa znajduje się w słabej formie. Zespół Polaka zajmuje w tabeli 8. miejsce z dorobkiem 17 punktów. Miejmy nadzieję, że Padwa wyjdzie z dołka i odniesie zwycięstwo w kolejnym meczu już z Michałem Kubiakiem w składzie. A w następnym spotkaniu ekipa trenera Bernardiego zmierzy się z trzecim zespołem ligi Globo Banca Popolare del Frusinate Sora.