Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Nieudany występ nowego zespołu Zbigniewa Bartmana

Serie A: Nieudany występ nowego zespołu Zbigniewa Bartmana

fot. archiwum

Nasz reprezentacyjny przyjmujący już dawno nie rozegrał zwycięskiego spotkania. Tym razem Prisma Taranto ze Zbigniewem Bartmanem w składzie w wyjazdowym meczu musiała uznać wyższość aktualnego mistrza ligi włoskiej.

Chociaż szkoleniowiec Piacenzy oraz kilku zawodników na parkiecie mogło z lękiem spoglądać na drugą stronę siatki, pamiętając porażkę z Częstochowskim AZS-em, którego barw w zeszłym sezonie bronił Polak, to w gruncie rzeczy dla siatkarzy Copry nie był to trudny mecz.

W godzinę i czternaście minut udało im się roznieść przeciwnika, wygrywając w setach kolejno 25:18, 25:17 i 25:21. Polak zagrał we wszystkich trzech odsłonach, wykonał 17 ataków, z czego 7 punktowych, 2 błędne, oraz jeden zakończony skutecznym blokiem przeciwnika. Przyjęcie byłego zawodnika Częstochowskiego AZS-u utrzymywało się na poziomie 47%. Bartman zanotował także jednego asa serwisowego, niestety przy 4 błędach w polu zagrywki.

Ostatecznie polski przyjmujący zdobył w spotkaniu 8 punktów. Większym dorobkiem w jego zespole mogli się pochwalić Cleber De Oliviera, a także Rivaldo Rodrgio Pinto, którzy zdobyli odpowiednio 12 i 10 oczek.



W drużynie gospodarzy najlepiej punktowali Hristo Zlatanov, oraz Leonel Marshall, zapisując na swoim koncie po 13 punktów.

MVP spoktania wybrany został Jao Paulo Bravo.

CoprAtlantide Piacenza Prisma Taranto 3:0
(25:18, 25:17, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki 16. kolejki oraz tabela włoskiej Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved