Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Serhiy Kapelus: Nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy

Serhiy Kapelus: Nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy

Asseco Resovia Rzeszów okazała się zbyt silnym rywalem dla siatkarzy Neckermanna AZS Politechniki Warszawskiej. Podopieczni Radosława Panasa ulegli wicemistrzom Polski 0:3.  - Nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy - uważa Serhiy Kapelus.

Przed dwoma tygodniami siatkarze Neckermanna AZS Politechniki Warszawskiej sensacyjnie pokonali na wyjeździe Skrę Bełchatów. W piętek w Warszawie podejmowali wicemistrzów Polski, Asecco Resovię Rzeszów. Tym razem nie było niespodzianki i podopieczni Ljubo Travicy w trzech setach pokonali stołecznych „Inżynierów". – W tym meczu nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy – mówi Serhiy Kapelus.Wydaje mi się, że lepiej gramy na wyjazdach, niż u siebie w domu. Nie wiem czym jest to spowodowane. Może w Warszawie odczuwamy większą presję? – dodaje.

Stołeczni rozpoczęli mecz od prowadzenia 4:1. Chwila dekoncentracji sprawiła, że rzeszowianie doszli przeciwnika, a następnie odskoczyli na kilka punktów. – Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, ale w pierwszym secie sędziowie gwizdnęli kilka akcji, które powinny być rozstrzygnięte na naszą korzyść. To nas wybiło. Zaczęliśmy rozpamiętywać te sytuacje. W konsekwencji wpłynęło to nie tylko na naszą postawę w pierwszym secie, ale i w całym meczu – uważa przyjmujący Politechniki.

W drugiej partii, mimo znacznej straty podopiecznym Radosława Panasa udało się dogonić wicemistrzów Polski. Akademicy przegrali tego seta na przewagi 24:26. – Nawiązaliśmy z nimi walkę, ale znowu przytrafiły się trzy głupie błędy i wynik meczu był już 2:0 dla Resovii – mówi Ukrainiec. – Nic strasznego się nie stało. Porażka z wicemistrzami Polski nie oznacza, że jesteśmy w „dołku". Będziemy walczyć z każdym zespołem, niezależnie kto nim będzie. Będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony – dodaje.

Dzisiaj warszawiaków czeka kolejny mecz. W VI rundzie Pucharu Polski zmierzą się z beniaminkiem PlusLigi, Pamapolem Siatkarzem Wieluń. – Zagramy dużo lepiej, niż miało to miejsce w meczu z Resovią. Przede wszystkim zagramy dla siebie. Zależy nam na wygranych, bo każde zwycięstwo dodatkowo podbudowuje naszą drużynę – mówi Kapelus.