Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Reprezentanci coraz głośniej domagają się od PZPS ubezpieczenia

Reprezentanci coraz głośniej domagają się od PZPS ubezpieczenia

fot. archiwum

Budżet PZPS wynosi prawie 40 mln zł. Ale działaczom siatkarskim niespieszno jest do ubezpieczenia kontraktów reprezentantów kraju. - Kadrowicze powinni ubezpieczać się sami - twierdzi Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. Czy aby na pewno?

Przykłady złamanych karier to przypadki Marcina Prusa, Joanny Mirek czy Pawła Siezieniewskiego. W tym roku problemy przez kontuzje w swoich klubach we Włoszech mieli Katarzyna Skowrońska-Dolata i Sebastian Świderski.

Ja czy Kasia Skowrońska jesteśmy przykładami na to, że dla związku jest fajnie gdy zawodnik jest zdrowy i dobrze gra, ale gdy coś się stanie, zostajemy z tym sami – mówi Świderski, który odniósł kontuzję podczas meczu kadry, a potem stracił znaczną część zarobków w Maceracie, bo zamiast grać musi się leczyć.

Ubezpieczenia są niezbędne, może dojść do takiej sytuacji, że zawodnicy nie będą chcieli grać w reprezentacji. Mirosław Przedpełski twierdzi, że nikt nikogo nie będzie zmuszał do gry w kadrze. Prezes PZPS przyznaje, że kontrakty powinny być ubezpieczone, ale o to musi zadbać zawodnik. – W zawodowych ligach każdy sam ubezpiecza kontrakt – twierdzi Przedpełski. Czy aby na pewno? Gdyby PZKosz nie ubezpieczył kontraktu Marcina Gortata, nasz koszykarz nie mógłby nawet trenować w kadrze.To jest bardzo ważne dla nas – podkreśla Skowrońska. – Klub z Pesaro zapłacił za całe moje leczenie, ale następnym razem może tak nie zrobić, dlatego kontrakty powinny być ubezpieczone, żebyśmy mogły jeździć na kadrę ze spokojną głową i mieć się za co leczyć, gdy coś się stanie – dodaje „Skowronek". PZPS nie jest chętny do pokrywania całego ubezpieczenia. Mało tego – nie zapłacił jeszcze Skowrońskiej połowy kosztów za operację kostki sprzed trzech lat! Jeśli tak dalej będzie, to groźby wywołania buntu formułowane przez niektórych naszych reprezentantów mogą stać się faktem.

źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved