Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Porażki „polskich” zespołów

PRO B: Porażki „polskich” zespołów

fot. archiwum

W ten weekend gorycz porażki musieli przełknąć Polacy występujący we francuskiej lidze PRO B. Zarówno ALCM, jak i Martigues przegrały swoje mecze w 10. kolejce. Mimo porażek „polskie" drużyny pozostają w górnej połowie tabeli.

Zespół Martigues, w którym występują Jakub Łomacz i Michał Kamiński, uległ w trzech setach ekipie Nantes Rezé. Jednak, jak widać po wynikach poszczególnych setów, spotkanie było zacięte, a gracze Nantes rozstrzygali o swoich wygranych dopiero w końcówkach. Polscy zawodnicy rozegrali w barwach swojej drużyny cały mecz. Zarówno Michał Kamiński, jak i Jakub Łomacz zanotowali na swoim koncie po 11 punktów. Tyle samo „oczek" dla Martigues zdobył także Jérôme Corda. W zwycięskiej ekipie najlepiej zaprezentował się Jakub Salon, zdobywca 17 punktów.

Martigues – Nantes Rezé 0:3
(22:25, 23:25, 25:27)

Zespół Krzysztofa Kocika także musiał uznać wyższość rywala w 10. kolejce spotkań. ALCM uległ 1:3 ekipie Chaumont. Gospodarze w dwóch pierwszych setach mieli wyraźną przewagę, co zaowocowało wygranymi do 20 i 15. Gracze ALCM próbowali odwrócić losy spotkania w trzeciej partii, wyszli na kilkapunktów przewagi, a ostatecznie wygrali do 20. W czwartej odsłonie meczu ALCM było bardzo blisko zwycięstwa i doprowadzenia do tie-breaka. W walce na przewagi lepsze okazało się jednak Chaumont.Chaumont – ALCM 3:1
(25:20, 25:15, 20:25, 27:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved