Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A: Porażka zespołu Marcela Gromadowskiego

PRO A: Porażka zespołu Marcela Gromadowskiego

Ekipie Paris Volley nie udało się pokonać lidera rozgrywek, Tours Volley Ball. W spotkaniu trzynastej kolejki Pro A paryżanie wygrali zaledwie jednego seta. Marcel Gromadowski po raz kolejny znakomicie spisał się na parkiecie, zdobywając aż 22 punkty.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco, bowiem po przeciwnych stronach siatki stanęli obrońcy tytułu mistrzowskiego, Paris Volley oraz prowadzący aktualnie w tabeli, Tours Volley Ball. Co więcej, oba zespoły biorą udział w tegorocznej edycji prestiżowej Ligi Mistrzów i doznały ostatnio bolesnych porażek. Wygrana gospodarzy za trzy punkty nie tylko pozwoliłaby im na zmniejszenie straty punktowej do Tours, ale i na zajęcie drugiego miejsca w tabeli. Sztuka ta jednak podopiecznym trenera Mauricio Paesa dzisiaj się nie udała i Tours umocniło się w fotelu lidera.

Spotkanie miało dosyć wyrównany przebieg, z wyjątkiem drugiego, przegranego seta, goście kontrolowali sytuację na parkiecie, nieznacznie przeważając w elemencie bloku oraz zagrywki. Mocną stroną paryżan był atak, w którym, pomimo porażki, spisywali się skuteczniej od zwycięzców meczu. Zarówno w pierwszym, jak i trzecim secie Tours pokonało Paris Volley 22:25, a gospodarzom udało się zrewanżować gościom jedynie w drugiej partii. Najciekawszy przebieg miała czwarta partia spotkania, która rozpoczęła się od pewnego prowadzenia Tours. Zmobilizowani paryżanie schodzili jednak na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6 i tie-break na chwilę zawisł w powietrzu. Podopieczni trenera Erica Ngapetha nie dawali jednak za wygraną i doprowadzili do wyrównania przy stanie 12:12. Tours nie oddało już prowadzenia do końca seta, zwyciężając w czwartej partii 22:25 i ostatecznie w całym meczu 1:3. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Tours był zdobywca 16 punktów, Earvin Ngapeth. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się też, zwłaszcza w pierwszym secie, Guillaume Quesque. Mimo porażki swojego zespołu, kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zanotował Marcel Gromadowski. Polak ponownie okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem paryżan, zdobywając aż 22 punkty, w tym 18 z ataku. W zespole z Paryża wyróżniał się także Dennis Van der Veen, który miał spory udział w zwycięstwie swojej drużyny w drugiej partii.

Paris Volley – Tours 1:3
(22:25, 25:22, 22:25, 22:25)

Paris Volley: Bazin (6), Van der Veen (10), Novak (7), Antony (13), Smrcka (8), Gromadowski (22), Skorc (libero) oraz Balandzic, Skrimov (2)

Tours: Konecny (7), Schalk, Quesque (13), Konecny (12), Le Marrec (2), Holubec (7), Gonzales (libero) oraz Ngapeth (16), Casias Gaumont (10), Anot, de Kergret

Wyniki 13. kolejki oraz tabela francuskiej PRO A mężczyzn.