Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zwycięstwo beniaminka PlusLigi

PP: Zwycięstwo beniaminka PlusLigi

Rywalem siatkarzy Delecty Bydgoszcz w VII rundzie Pucharu Polski będzie beniaminek PlusLigi, Pamapol Siatkarz Wieluń. Podopieczni Damiana Dacewicza pokonali dzisiaj Neckermann AZS Politechnikę Warszawską 3:1.

Niska temperatura nie przysłużyła się dziś zespołowi warszawskiej Politechniki, który do spotkania przystąpił wyraźnie ospale i bez motywacji. Od samego początku meczu stołeczni zawodnicy popełniali sporo błędów, oddając rywalom punkty bez walki. Z kolei goście z Wielunia mecz rozpoczęli od skutecznych bloków i ataków ze środka siatki, dzięki czemu prowadzili 4:2, 6:4 oraz 8:5. Przewaga siatkarzy Damiana Dacewicza wynosiła już nawet cztery oczka (10:6), gdy z „zimowego snu” przebudzili się gospodarze. Dzięki atakom Maciejewicza i Gałązki szybko odrobili straty, wyrównując wynik po 12. Jednak przy drugiej przerwie technicznej sytuacja znów wróciła do stanu sprzed kilku minut, a goście prowadzili 16:13. Po wznowieniu gry zawodnikom trenera Panasa ponownie udało się doprowadzić do remisu 16:16. Od tego momentu warszawiacy zaczęli punktować rywali, prowadząc 20:18, 23:19. Przy wyniku 24:20 Politechnika zamiast zdobyć punkt i zakończyć seta, pozwoliła rywalom na skończenie czterech akcji z rzędu. Set padł łupem zespołu z Wielunia 26:24.

Na początku drugiej odsłony meczu prowadzenie objęli zawodnicy Pamapolu 6:3, 8:4. W środkowej fazie gry, siatkarze z Warszawy doszli rywali, wyrównując wynik po 13, a następnie obejmując prowadzenie podczas drugiej przerwy technicznej 16:15. W tej części gry po stronie wielunian w ataku prym wiedli Lubiejewski z Błońskim. Z kolei dla Politechniki punkt za punktem zdobywał Radosław Rybak. W końcówce wynik przypominał sytuację z poprzedniej partii. Stołeczni prowadzili 22:19 oraz 24:21, by znów pozwolić rywalom odrobić straty i doprowadzić do stanu 24:23. Tym razem siatkarzom ze stolicy udało się jednak utrzymać przewagę i zwyciężyć seta 26:24.

Sytuacja meczowa w kolejnej odsłonie pojedynku rozwijała się analogicznie, co w dwóch poprzednich setach. W początkowej fazie prowadzenie objęli goście 6:3 i 8:5. Tuż po przerwie technicznej gospodarze zaczęli mozolnie odrabiać straty, doganiając wielunian przy 10. „oczku”. Politechnice udało się nawet na krótko objąć prowadzenie 14:12, 16:14, jednak w samej końcówce seta stołeczni siatkarze zmuszeni byli uznać wyższość rywali, którzy od stanu 20:20 dominowali na parkiecie wygrywając tę partię 25:23.

Zmotywowani przegraną w poprzedniej partii podopieczni trenera Panasa od prowadzenia rozpoczęli walkę w czwartej partii 5:3, 8:5, 13:10. Jednak siatkarze Pamapolu na drugą przerwę techniczną zmniejszyli dystans do zaledwie jednego punktu. Zaraz po wznowieniu gry zawodnicy z Wielunia prowadzili zacięta walkę o każdą piłkę, a kibice oglądali długie wymiany cisów pomiędzy Rybakiem i Kapelusem oraz Lubiejewskim i Wołoszem. Zwycięstwo w tym pojedynku odnieśli zawodnicy Damiana Dacewicza wygrywają czwartą partię 25:23 i całe spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski 3:1.

W kolejnej fazie pucharowych rozgrywek Pamapol Siatkarz Wieluń spotka się w środę 23 grudnia z bydgoską Delectą.

AZS Politechnika Warszawska –  Pamapol Siatkarz Wieluń 1:3
(24:26, 26:24, 22:25, 22:25)

AZS Politechnika: Gałązka, Buszek, Kapelus, Szulik, Maciejewicz, Bednaruk, Milczarek (libero) oraz Rybak, Neroj, Radomski
Siatkarz: Lubiejewski, Matejczyk, Zajder, Kordysz, Buniak, Błoński, Kryś (libero) oraz Sarnecki, Wołosz i Nowak