Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Echa meczu w Białymstoku

PlusLiga Kobiet: Echa meczu w Białymstoku

Cieszę się, że wygrałyśmy i zainkasowałyśmy kolejne dwa punkty w tabeli. Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie szło i będziemy przesuwały się w górę tabeli - mówiła po wczorajszym meczu, kapitan Centrostalu - Ewa Kowalkowska.

Ewa Kowalkowska , kapitan Centrostalu Bydgoszcz: – Cieszę się, że wygrałyśmy i zainkasowałyśmy kolejne dwa punkty w tabeli. Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie szło i będziemy przesuwały się w górę tabeli i przede wszystkim coraz lepiej grały, bo to jest dla nas najważniejsze. Kiedy przychodzi dobra gra, to i wynik jest dobry, więc mam nadzieję, że z Nowym Rokiem będzie się tylko tak działo.

Joanna Szeszko , kapitan Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok: – Gratuluję zespołowi z Bydgoszczy. Mecz może inaczej by się potoczył gdybyśmy poszły za ciosem i wygrały pierwszego seta. Grałyśmy dobrze w pierwszym secie i końcówkę odpuściłyśmy. Później chyba za szybko uwierzyłyśmy, że łatwo ten mecz można będzie wygrać. W czwartym secie od początku dałyśmy przewagę zespołowi z Bydgoszczy. Szkoda, że tego czwartego seta oddałyśmy bez walki. W piątym robiłyśmy, co było można, ale nie dogoniłyśmy Bydgoszczy. Gratuluję i życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Piotr Makowski, trener Centrostalu Bydgoszcz: – Znowu nie było z nami rozgrywającej – Jana musiała wyjechać w sprawach rodzinnych do Kijowa, w związku z tym blisko kilkadziesiąt godzin podróżowała i dotarła do nas w czwartek, i od razu jechaliśmy do Białegostoku. Wielkie słowa uznania, że daje radę. Na pewno jesteśmy zadowoleni. Cały zespół grał w dwóch ostatnich setach konsekwentnie, czyli wykorzystywał nadarzające się okazje do ataku, widział kierunki, które były otwarte. Białystok nie jest na pewno już tym zespołem, którym był na początku sezonu. Dziewczyny bardzo się zawzięły i razem z trenerem będą walczyły jeszcze z wszystkimi. Na pewno pokażą charakter co było zresztą dzisiaj widać. Święta, Nowy Rok to jest w tej chwili najważniejsza sprawa. Wszystkim życzę wszystkiego dobrego.

Wiesław Czaja, trener Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok: – Myślę, że z tak dobrze dysponowanym przeciwnikiem nie jest wstyd przegrać. My natomiast zagraliśmy poniżej naszych oczekiwań. Zakładaliśmy, że będziemy lepiej zagrywali i przyjmowali. Te dwa składniki nie funkcjonowały. Atak również nie był na takim poziomie, który sobie wymarzyliśmy. Trudno mieć koncepcje na to, aby pokonać rywala w bloku lub obronie, przede wszystkim mając naprzeciw takie zawodniczki jak Sawoczkina. Myślę, że Centrostal był na wyższym poziomie niż te ostatnie 4-5 meczów które przegrywał. Będziemy kibicowali Centrostalowi. Oby nie stracili punktów z tymi zespołami, z którymi do tej pory stracił. Przegraliśmy, mamy jeden punkt, to też jest coś. Taki jest sport – dzisiaj lepszym zespołem był Centrostal. Jeszcze raz gratulacje z mojej strony. Wszystkim tutaj życzę Wesołych Świąt – drużynie Centrostalu oraz wszystkim kibicom w Białymstoku.

źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl