Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Longa’59 Lichtenvoorde wycofana z ligi holenderskiej

Longa’59 Lichtenvoorde wycofana z ligi holenderskiej

fot. archiwum

Longa'59 Lichtenvoorde to jedna z najbardziej znanych i utytułowanych drużyn żeńskiej siatkówki w Holandii. Z powodów finansowych klub, który w maju obchodził pięćdziesięciolecie istnienia, został wycofany z  rozgrywek holenderskiej ekstraklasy.

Zespół z Lichtenvoorde od pewnego czasu boryka się z problemami finansowymi. Po wycofaniu się sponsora, firmy Platina, Longa gra coraz słabiej i z roku na rok miała coraz większe problemy ze skompletowaniem składu. W ubiegłym tygodniu holenderska federacja zażądała od klubu gwarancji finansowych na dokończenie rozgrywek. Działacze z Lichtenvoorde niestety nie byli w stanie takich udzielić i zdecydowali o wycofaniu klubu z rozgrywek.

Działacze Longi’59 zdecydowali, że ich zespół wystąpi w przyszłym sezonie w rozgrywkach serii B, na co NEVOBO (federacja holenderska) wyraziła już wstępna zgodę. W bardzo trudnej sytuacji zostały postawione zawodniczki, które reprezentowały barwy klubu. Większość z nich, w tym Polka, Kamila Bugajska, nie ma już szans na znalezienie nowego klubu w tym sezonie.

Wszystkie dotychczasowe wyniki Longi w holenderskiej ekstraklasie zostały anulowane. W tabeli prowadzi zespół Heutink/Pollux Oldenzaalz pięcioma punktami przewagi nad Platina PND VC Weer.Longa’59 Lichtenvoorde to wieloletni uczestnik europejskich pucharów, wielokrotny mistrz Holandii. W sezonie 2006/2007 holenderski klub zajął 4. miejsce w ToP Teams Cup, a kolejne dwa sezony grał w Pucharze CEV.

Zobacz również:

Wyniki i tabela holenderskiej ekstraklasy kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved