Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Krzysztof Gierczyński: Szwankowała zagrywka

Krzysztof Gierczyński: Szwankowała zagrywka

fot. archiwum

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów potrzebowali czterech setów, aby pokonać zespół Farta Kielce w VI rundzie Pucharu Polski. - Kielczanie zagrali bardzo dobre i równe spotkanie - powiedział Krzysztof Gierczyński, przyjmujący rzeszowian.

Wojciech Śmiech: W tym meczu byliście wskazywani na zdecydowanego faworyta, jednak Fart pokazał chyba siatkówkę godną PlusLigi?

Krzysztof Gierczyński: Kielczanie zagrali bardzo dobre i równe spotkanie. O mały włos nie doszłoby do tie-breaka, bo po trzecim secie mogliśmy przegrywać 1:2. W Farcie bardzo dobrze funkcjonował środek oraz skrzydła, co nam utrudniało ustawienie skutecznego bloku. Szwankowała u nas dość ostro zagrywka, nie mogliśmy się "wgryźć" nią w mecz, przez co ułatwialiśmy przyjęcie przeciwnikowi. Na szczęście wszystko skończyło się dla nas dobrze i udało nam się wygrać.

Jak sądzisz, czy mecz z Politechniką miał jakieś znaczenie w kontekście zmęczenia?

Nie, ponieważ graliśmy zupełnie inną szóstką, został tylko libero, a ci zawodnicy, którzy walczyli w Warszawie w sobotę odpoczywali.Jeżeli ktoś poprosiłby cię o rzetelną ocenę, czy według ciebie Fart Kielce jest gotowy na PlusLige, co byś odpowiedział?

Jeżeli grałby tak jak dzisiaj* i troszeczkę w kilku elementach dołożył, wydaje mi się, że tak. Jednak z doświadczenia wiem, że drużyny z niższych lig grają dobre spotkanie z zespołem z ligi wyższej, ponieważ zawsze ta motywacja jest większa. Mogliśmy to wszystko zaobserwować na naszym przykładzie, byliśmy stawiani jako faworyt i powinniśmy wygrać spokojnie 3:0, a jednak Fart pokazał charakter i wolę walki.

Gdyby poproszono cię o wybranie najlepszego zawodnika z Kielc, wyróżniłbyś kogoś?

Nie chce kogoś indywidualnie wyróżniać, to cała drużyna grała bardzo dobre spotkanie. Pozytywnie na pewno wypadli środkowi, przez których mieliśmy sporo problemów pod siatką.

Najbliższa runda w Pucharze Polski to już pojedynek ze Skrą Bełchatów. Jak podejdziecie do tego spotkania, walka na 100 procent, czy jednak będziecie woleli skupić się na rozgrywkach ligowych?

Jasne, że będziemy grać na maksa, bardzo chcielibyśmy pokonać Skrę. Jak wszyscy możemy ostatnio zauważyć Bełchatów ma ostatnio dość spore wahania formy i będziemy chcieli to wykorzystać.

*Rozmowa odbyła się w sobotę

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved