Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jerzy Skrobecki: Chcemy pokazywać dobrą siatkówkę

Jerzy Skrobecki: Chcemy pokazywać dobrą siatkówkę

Siatkarki EC Wybrzeże TPS Rumia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pokonały 3:0 zespół SMS-u Sosnowiec i rok 2009 kończą na 2. miejscu w tabeli. - Dobrze gramy u siebie, a wielokrotnie lepiej na wyjazdach - powiedział po meczu Jerzy Skrobecki.

Robert Sarna: Gratuluję zwycięstwa Chyba można powiedzieć, że było szybko, łatwo i przyjemnie o czym świadczy wynik spotkania.

Jerzy Skrobecki: Myślę, że jesteśmy zadowoleni, że udało nam się tutaj wygrać i utrzymać w starym roku, który był dla nas dobry, to wysokie drugie miejsce. Jest to dobry prognostyk, że dziewczyny stać na to, żeby zakończyły te rozgrywki w drugiej rundzie w gronie czterech najlepiej grających zespołów w I lidze i z tego się ogromnie cieszymy.

Przewaga i dominacja pańskiej drużyny nie podlegała żadnej dyskusji, o czym świadczy fakt, że nie brał pan ani jednej przerwy na żądanie.

Nieraz się tak układa, że trenerzy biorą te przerwy albo nie. Ja staram się w miarę emocjonalnie prowadzić mecz, jeżeli nie biorę przerw to stoję obok zespołu i przekazuję jakieś uwagi.

Drugie miejsce to bardzo dobra lokata. W tym miejscu można zapytać: o co gracie? Chcielibyście awansować do PlusLigi Kobiet, czy raczej nie stać was na to?

Na co kogo stać to trudno powiedzieć. Na dzisiaj zajmujemy drugie miejsce, to stać nas na to, żeby walczyć o to [awans – przyp. red.]. Natomiast pod względem organizacyjnym i finansowym wszystko się może zdarzyć ze względu na to, że minie rok i w następnym może być dużo lepiej. Na chwilę obecną chcemy grać dobrze, chcemy pokazywać dobrą siatkówkę, chcemy zainteresować siatkówką kibiców, sponsorów i władze samorządowe naszego miasta, całe społeczeństwo Rumi. Zamierzamy dobrze promować nasze miasto w całej Polsce. Co będzie po drugiej rundzie, to będziemy zastanawiać się w marcu.

Jak widać ta promocja miasta jest bardzo dobra, gdyż do tej pory drużyna przegrała tylko dwa mecze, w tym jeden z Treflem Sopot.

Ja ogromnie się cieszę, że mój zespół gra dobrze bez względu na miejsce rozgrywania meczu, gdyż z wieloma drużynami jest różnie. Dobrze gramy u siebie, a wielokrotnie lepiej na wyjazdach. Przegraliśmy z Treflem w Sopocie, być może to było za blisko Rumi. Na dzisiaj jest to drużyna, która ma dwanaście zawodniczek, które kończyły SMS lub reprezentowały kluby, które zdobywały tytuły i medale w najwyższej randze rozgrywek, w lidze zawodowej. Wygrać z nimi jest trudno, lecz zagraliśmy z nimi bardzo dobry mecz, wszyscy byli z tego meczu zadowoleni, ale nie wystarczyło nam umiejętności, żeby tą drużynę pokonać. Spróbujemy jeszcze lepiej zagrać z Treflem u siebie, w Rumi.