Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Extrans – Patria pokonuje Dalin

II liga K: Extrans – Patria pokonuje Dalin

Siedemdziesiąt pięć minut potrzebowały siatkarki Extrans - Patrii Sędziszów Małopolski, aby pokonać rywalki z Myślenic. Tym samym sędziszowianki opuściły ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo tegorocznego beniaminka.

Mecz rozpoczęły lepiej zawodniczki z Małopolski i po chwili prowadziły 4:1. Potem, dzięki skutecznym zagrywkom Małgorzaty Hajduk oraz dobrze działającemu blokowi, gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie.  W trakcie spotkania sytuacja na boisku ulegała jednak zmianie, bowiem już po kilku akcjach ponownie prowadzenie objęły myśleniczanki (9:8). Środkowa faza seta należała również do gości, lecz wtedy ciężar gry wzięła na siebie Irena Matejek, która w ubiegłym sezonie grała w barwach Siarki Tarnobrzeg. Po kilku znakomitych atakach tej zawodniczki oraz jej asie serwisowym, Patria wyszła na prowadzenie 17:16. Po kolejnym asie Hajduk było 23:21. O Czas zmuszony był poprosić trener Dalinu – Jerzy Bicz. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i Patria pewnie wygrała seta do 21, po ataku ze środka Katarzyny Chmiel.

Drugiego seta od asa serwisowego rozpoczęła rozgrywająca gości – Anna Wojtan i Dalin objął prowadzenie. Początek w wykonaniu obu drużyn był niezwykle zacięty, lecz gdy na zagrywce pojawiła się przyjmująca gości – Katarzyna Krasińska, Dalin objął czteropunktowe prowadzenie (10:6). Później przewaga Myślenic wzrosła jeszcze do pięciu punktów, ale po udanym zagraniu Moniki Bartnickiej oraz kontrze Matejek , Patria nieco odrobiła straty (13:11). Świetnie w obronie spisywały się myśleniczanki – miejscowym bardzo trudno było skończył atak w pierwszej akcji. Punktem kulminacyjnym seta był z pewnością błąd podwójnego odbicia po stronie Dalinu. Po nim na tablicy widniał wynik 17:17, a Patria zaczęła grać jak z nut. As Matejek oraz udana kontra skończona przez Żanetę Baran spowodowały, że o czas zmuszony był poprosić trener z Myślenic (20:18). Po czasie popis dała Matejek, która jeszcze dwukrotnie dobyła punkty bezpośrednio z zagrywki i było już 22:18. Miejscowe do końca kontrolowały sytuację i set zakończył się wynikiem 25:23.

Kolejnego seta udanie zaczęła zawodniczka Patrii. Siatkarki Dalinu zdawały sobie sprawę, że może być to dla nich ostatni dzwonek do odrabiania strat w meczu. Początek, podobnie jak w poprzednich odsłonach – bardzo wyrównany. Jednak od stanu 9:9 trzy punkty z rzędu zdobyły przyjezdne. Patria, którą dzielnie wspierała żywiołowo reagująca publiczność szybko odrobiła straty, a po asie Hajduk na tablicy widniał wynik 17:15. Z przechodzącej piłki zaatakowała Żaneta Baran i czas wziął trener Jerzy Bicz. Po przerwie Baran posłała asa serwisowego (21:19). Sędziszowianki zdobyły jeszcze trzy punkty z rzędu, lecz Dalin częściowo odrobił straty. Zaniepokojony trener Patrii – Bogdan Dudek poprosił o czas, lecz chwilę po nim Joanna Chmura ustaliła wynik seta (25:22), a zarazem meczu na 3:0.

Extrans-Patria Sędziszów Małopolski – Dalin Myślenice 3:0
(25:21, 25:23, 25:22)

Extrans – Patria: Bartnicka, Chmura, Chmiel, Matejek, Hajduk, Baran, Wrona (libero) oraz Pyrć, Młocek.
Dalin Myślenice: Wojtan Anna, Lehman – Dybała, Janiczak, Świerczyńska, Krasińska, Szlachetka, Pietrzyk (libero) oraz Wojtan Agnieszka i Woźniczka.