Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Jedynka z nowym trenerem nie dała szans chorzowiankom

I liga K: Jedynka z nowym trenerem nie dała szans chorzowiankom

fot. archiwum

Bez większych problemów uporały się ze swoim przeciwnikiem z Chorzowa siatkarki aleksandrowskiej Jedynki. W trzech dość łatwych setach pokonały rywalki, mając inicjatywę w każdym z nich. W roli szkoleniowca Jedynki zadebiutował Jacek Pasiński.

Trener Jacek Pasiński od początku spotkania desygnował do pierwszej szóstki Martę Wankiewicz zamiast Karoliny Michalkiewicz. Popularna „Wania" doskonale poradziła sobie z zadaniami, które narzucił jej szkoleniowiec, bardzo poprawnie przyjmując zagrywkę, zabezpieczyła grę obronną jak też kilka razy skończyła ważne piłki w ataku.

W pierwszym secie od początku uwidoczniła się przewaga gospodyń, które po dokładnej swojej grze prowadziły już 17:10 i zmusiły szkoleniowca z Chorzowa do korzystania z drugiego czasu. Nie pomógł na tyle, aby odmienić losy tej partii i Jedynka wygrała seta do 15.

W drugim było podobnie, chociaż przewaga beniaminka nie była już tak duża, ale w żadnym momencie nie podlegała dyskusji. W dalszym ciągu zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego poprawnie zagrywały i przyjmowały zagrywkę, udanie kończyły swoje akcje, w czym brylowały Agnieszka Wołoszyn i Katarzyna Buchalska. Bardzo poprawnie wyglądała też gra w bloku, szczególnie w wykonaniu Agnieszki Rajkowskiej. W tej odsłonie meczu trener Jacek Pasiński dodatkowo skorzystał z Magdy Blomberg, która zmieniła Katarzynę Wiśniewską i z Karoliny Michalkiewicz, wprowadzonej za Katarzynę Buchalską. Przy stanie 23:19 Karolina Michalkiewicz popisała się kapitalną obroną i walnie przyczyniła się do wygrania seta do 19.W trzecim secie również nie było emocji, poza chwilowym przestojem Jedynki i stratą sześciu punktów od stanu 15:10 do 15:16. Jednak w odpowiednim momencie pojawiła się na boisku Magda Blomberg, której pobyt w polu zagrywki pozwolił z powrotem wyprowadzić drużynę na prowadzenie 20:16 i stworzył warunki do pomyślnego dokończenia seta i meczu. W samej końcówce swoje „dołożyła" w obronie libero, Sylwia Korzycka, i po ostatnim bloku Agnieszki Rajkowskiej, ustalającym wynik seta na 25:19, zawodniczki z Aleksandrowa mogły cieszyć się już z kolejnych trzech punktów.

Przed zawodniczkami teraz przerwa świąteczna i konieczność nie łatwego połączenia uciech rodzinnych spotkań z utrzymaniem formy fizycznej. Przed meczem z TPS Rumia siatkarki Jedynki udadzą się na kilkudniowe zgrupowanie do Cetniewa. Spotkanie w Rumi zaplanowano na 9 stycznia nowego roku.

Jedynka Aleksandrów Ł. – Sokół Chorzów 3:0
(25:15, 25:19, 25:19)

Jedynka: Rajkowska, Wołoszyn, Buchalska, Wankiewicz, Olczyk, Wiśniewska, Korzycka (libero) – Blomberg, Michalkiewicz, Możdżeń

Zobacz również:

Wyniki 13. kolejki oraz tabela I ligi siatkarek

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved