Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Amerykanie planują utworzenie profesjonalnej ligi siatkówki kobiet

Amerykanie planują utworzenie profesjonalnej ligi siatkówki kobiet

fot. archiwum

Jak poinformował serwis usavolleyball.org w Stanach Zjednoczonych ma powstać profesjonalna liga siatkówki kobiet. Ma to na celu między innymi zmianę wizerunku tej dyscypliny sportu, która istniała przede wszystkim w klubach uczelnianych.

Jak dotąd siatkarze oraz siatkarki tego kraju szlifowali swoje umiejętności w klubach zagranicznych, co nie przeszkadzało im w zdobywaniu sukcesów w reprezentacjach.

Według najnowszego rankingu FIVB Amerykanki zajmują w światowym rankingu 2. miejsce, zaś kadra mężczyzn plasuje się na trzecim miejscu. Miejsce w rankingu potwierdzają liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Siatkarki z USA są chociażby srebrnymi medalistkami Igrzysk Olimpijskich 2008, a ich koledzy podczas tej samej imprezy zdobyli złoty krążek.

Utworzenie profesjonalnej ligi żeńskiej popierają m.in. Stacey Sykora, występująca we włoskim Lines Ecocapitanata Altamura i Lindsey Berg, grająca w MC-PietroCarnaghi Villa Cortese.Zawodnicy oraz zawodniczki, którzy nie grali w ligach zagranicznych mieli zapewnione regularne treningi. Prawdopodobnie już niedługo panie będą miały okazję sprawdzać swoje umiejętności w trakcie regularnych rozgrywek.

źródło: inf. własna, usavolleyball.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved