Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zapowiedź meczu MKS MOS Będzin – AZS Częstochowa

PP: Zapowiedź meczu MKS MOS Będzin – AZS Częstochowa

fot. archiwum

Już dzisiaj o godzinie 17 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie odbędzie się VI runda Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn pomiędzy MKS „MOS" Interpromex Będzin a Domexem Tytan AZS Częstochowa.

Częstochowianie po I rundzie rozgrywek PlusLigi zajęli piąte miejsce i zgodnie z wcześniejszym losowaniem z tą drużyną spotkają się będzinianie. Faworytem tego spotkania są oczywiście „akademicy" z Częstochowy, jednak gospodarze nie są bez szans. Siatkarzy AZS-u prowadzi Grzegorz Wagner – były trener BBTS-u Bielsko-Biała. Wagner jako trener nigdy nie wygrał z będzińskim MKS-em. Ani w meczach sparingowych, ani ligowych. Jednak w czwartek Częstochowa pokonała 3:0 mistrzów Polski – Skrę Bełchatów. Będzinianie z kolei liderują w II lidze w grupie IV. W każdym meczu mają ponad 10 bloków, a w meczu z Rafako Racibórz postawili aż 21 bloków. Dlatego warto przyjść i zobaczyć to ciekawe widowisko sportowe.

Mecz odbędzie się w hali sportowej w Będzinie – Łagiszy przy ul. Jedności 38. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji i niespodzianek.

Ośrodek Sportu i Rekreacji jednocześnie informuje, że tegoroczny „Sylwestrowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Będzina" został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatorów. Powodem takiej sytuacji stał się fakt niezwykle napiętego terminarza PlusLigi oraz rozgrywanie przez czołowe drużyny w okresie między świątecznym kolejnej rundy Pucharu Polski. Pomimo starań OSiR i zaproszeń do innych klubów, ze względu na słabą ich kondycję finansową, również nie udało się sprowadzić drużyn na odpowiednim poziomie.

źródło: bedzin.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved