Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Podział punktów w Białymstoku

PlusLiga Kobiet: Podział punktów w Białymstoku

Tak jak przypuszczano przed rozpoczęciem pojedynku pomiędzy białostoczankami, a bydgoszczankami był on bardzo zacięty. Do wyłonienia zwycięstwa potrzebne było rozegranie tie-breaka, w którym lepsze okazały się być siatkarki broniące barw Centrostalu Bydgoszcz.

Lepiej premierową odsłonę rozpoczęły przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 6:3. Zawodniczki z Podlasia szybko wzięły się za odrabianie strat i po chwili był już remis po 10. Na drugą przerwę techniczną akademiczki schodziły z zapasem trzech punktów. Po autowym ataku Polak oraz kontrze Szeszko, gospodynie prowadziły 18:13. Wydawało się, że spokojnie utrzymają te zaliczkę. Kilka niewymuszonych błędów i gościom udało się doprowadzić do remisu 21:21. Końcówka należała do Centrostalu, który po skutecznym ataku Polak wygrał 25:23.

Bydgoszczanki kontynuowały swoja dobrą grę w drugim secie. Po jednej z kontr Ewy Kowalkowskiej prowadziły one już 7:4. Później jednak role się odwróciły. Od stanu po dziesięć inicjatywę przejęły zawodniczki AZS-u, którym udało się odskoczyć na kilka oczek (16:13, 19:15). Sytuacja z pierwszej partii nie powtórzyła się i podopieczne Wiesława Czai triumfowały do 21.

Celem bydgoskiego zespołu było wygranie trzeciej partii, która podobnie jak to miało miejsce w przypadku dwóch pierwszych została dobrze rozpoczęta (5:8 – as Kowalkowskiej). Jednak im dalej w las tym gorzej. Nie funkcjonowało kilka elementów tym fragmencie gry podopieczne trenera Makowskiego miały wyraźny problem z przyjęciem zagrywki. Nie zbyt dobrze radziła sobie z nim m.in. libero Centrostalu – Katarzyna Wysocka . Natychmiast wykorzystały to białostoczanki, które z minuty na minutę powiększały swoja przewagę (21:13). Ostatecznie triumfowały one 25:19.

Przyjezdne nie zamierzały odpuszczać. Szybko wypracowały sobie dość wysoką zaliczkę w postaci pięciu punktów. Duży w tym udział rozgrywającej Centrostalu – Jany Sawoczkiny, której zagrywki siały ogromne spustoszenie w szeregach białostoczanek. Trener Czaja próbował ratować się czasami, ale na niewiele to się zdało, bowiem przewaga gości powiększała się. (10:16, 10:18). Centrostal pewnie zwyciężył w czwartej odsłonie 25:16.

Tie-break stał na bardzo wyrównanym poziomie, i ciężko było się pokusić o wytypowanie zwycięzcy tego pojedynku. Lepiej w niego weszły bydgoszczanki, które po jednym z ataków Polak prowadził już 4:1. Gospodynie doszły swojego przeciwnika na zaledwie jeden punkt (5:6). Sprawy w swoje ręce musiała wziąć znowu Kowalkowska, która wydatnie przyczyniła się do zwycięstwa w tym meczu, kończąc klika ważnych piłek w końcówce. Wcześniej swoje trzy grosze dołożyły Mróz oraz Kuligowska. Akademiczki miały jeszcze jeden zryw w tym meczu, kiedy to doprowadziły prawie do wyrównania (13:14). Ostatnie słowo należało jednak do Centrostalu, a dokładniej do ich liderki – Ewy Kowalkowskiej.

MVP spotkania wybrano Ewę Kowalkowską (Centrostal Bydgoszcz).

AZS Białystok – Centrostal Bydgoszcz 2:3
(23:25, 25:21. 25:19, 16:25, 13:15)

AZS: Szeszko (21), Starzyk (21), Cieśla (11), Kalinowska (5), Godos (4), Zemtsova (18), Saad (libero) oraz Gajewska (1), Gierak (1)
Centrostal: Kuczyńska (13), Kowalkowska (23), Nowakowska, Szawoczkina (8), Mróz (13), Kuligowska (14), Wysocka (libero) oraz Polak (11), Leszczyńska (1), Kasprzyk (3)

Wyniki 10. kolejki i tabela PlusLigi Kobiet.