Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Kolejne zwycięstwo bielszczanek

PlusLiga Kobiet: Kolejne zwycięstwo bielszczanek

Siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała po dość zaciętym spotkaniu pokonały w Mielcu tamtejszą Stal 3:1. Tym samym podopieczne Igora Prielożnego powetowały sobie niepowodzenia w Lidze Mistrzyń. Dzięki dzisiejszej wygranej nadal są liderkami PlusLigi Kobiet.

Mielczanki notowały ostatnio w lidze kolejne zwycięstwa, z kolei przyjezdne miały prawo być zmęczone podróżą po czwartkowym meczu w Stambule. W dwóch setach otwierających spotkanie potwierdziła się jednak siatkarska wyższość ekipy BKS Aluprof. Podopieczne Igora Prielożnego niepodzielnie panowały na parkiecie i szybko wypracowały bezpieczny dystans – 10:4. Błędy własne gospodyń połączone ze skuteczną grą bielszczanek przyczyniły się do ekspresowego zakończenia premierowej partii. Na przerwę techniczną w drugim secie bielski zespół schodził przy prowadzeniu 8:3 i tylko na moment, przy zagrywce Doroty Ściurki, stracił przewagę. Finisz bielszczanek był imponujący, a miejscowe musiały pogodzić się z przegraną także w odsłonie numer dwa. Na tym mecz jednak nie skończył się. W szeregi drużyny gości wkradło się rozluźnienie, a zawodniczki Stali uwierzyły w nawiązanie walki. Efektywny serwis i świetna praca mieleckiego bloku sprawiły, że to gospodynie pewnie triumfowały w trzeciej odsłonie, którą zakończyło zbicie Agaty Wilk.

Najbardziej zacięty był czwarty, i jak się okazało, ostatni set. Stal wyszła na prowadzenie 21:19, a później miała piłkę setową – 24:23, ale wówczas liderki PlusLigi Kobiet pokazały klasę. Atak Karoliny Ciaszkiewicz zakończył ciekawe widowisko, w którym nie bez trudu wygrał faworyt. MVP meczu została Anna Barańska, kapitan BKS Aluprof.

Podczas meczu w nieszczęśliwym zdarzeniu, kontuzji doznała środkowa BKS Aluprof, Eleonora Dziękiewicz. Na całe szczęście uraz nie okazał się mieć poważnych konsekwencji. Do sytuacji doszło przy bloku. Bielska środkowa próbowała zatrzymać atak Agaty Wilk, ale piłka trafiła ją w oko. Dziękiewicz musiała opuścić boisko, a opuchlizna w okolicach oka okazała się na tyle niebezpieczna, że konieczna była konsultacja lekarska. Badanie nie wykazało groźnego urazu i skończyło się na strachu.

Stal Mielec – BKS Aluprof Bielsko Biała 1:3
(14:25, 19:25, 25:19, 24:26)

Stal: Kwiatkowska, Piątek (4), Wilk D. (1), Wojcieska (13), Ściurka (12), Niedźwiecka (9), Durajczyk (libero), Wilk A. (16), Łukaszewska (6) i Ordak

Aluprof: Barańska (15), Dziękiewicz (5), Ciaszkiewicz (10), Okuniewska (13), Skorupa (1), Bamber (16), Sawicka (libero) oraz Horka (4), Waligóra (5), Studzienna (4) i Kaczmar