Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gedania zagra o pierwsze punkty z Piłą

PlusLiga Kobiet: Gedania zagra o pierwsze punkty z Piłą

fot. archiwum

Zdecydowany outsider PlusLigi Kobiet, Gedania Żukowo powalczy w sobotę z PTPS Piła o swe pierwsze punkty w ligowej tabeli. Zmiana trenera w zespole znad Bałtyku być może da oczekiwany efekt i Gedanistki przełamią swą niemoc w sezonie 2009/2010.

Po dziewięciu rundach spotkań ekipa Gedanii wciąż nie zapisała na swym koncie punktu, a nawet seta. Tak słaba postawa młodych zawodniczek wymogła na klubie decyzję o zwolnieniu z funkcji trenera pierwszego zespołu Grzegorza Wróbla. Były już trener Gedanii powróci do pracy z młodzieżą w tym klubie, a jego następcą został Paweł Kramek. Prezes klubu z Żukowa jasno określił, jakie będą zadania nowego trenera pierwszej drużyny.

Liczymy, że nowy szkoleniowiec wykorzystała istniejący w drużynie potencjał, a to przełoży się na lepsze wyniki w drugiej rundzie. Oczekujemy, że nowy trener przyspieszy postęp i rozwój sportowy młodych siatkarek, znajdzie sposób na osiągnięcie oczekiwanej formy przez zawodniczki bardziej doświadczone oraz dokona korekt w procesie treningowym, ustawieniu zespołu tak, aby zwiększyć motywację, koncentrację i mobilizację drużyny – stwierdził prezes Zdzisław Stankiewicz.

W poprzedniej kolejce Gedanistki przegrały 0:3 z pretendującym do zdobycia mistrzowskiej korony zespołem BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Bielszczanki jedynie w trzeciej partii dały swym rywalkom nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku – wygrania pierwszego seta w bieżących rozgrywkach. Set numer jeden wygrany przez wicemistrzynie Polski 25:23 był jednak tylko swoistym „wypadkiem przy pracy" podopiecznych Igora Prielożnego. Druga partia przegrana do 13 pokazała prawdziwe możliwości Aluprofu. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:17, a całe spotkanie dosyć szybko dobiegło końca i z trzech „oczek" cieszyły się przyjezdne.Pilanki w poprzedniej rundzie spotkań udały się na mecz do Białegostoku. Podróży tej nie będą one wspominać zbyt dobrze, ponieważ udało im się wygrać tylko jednego seta. Zwycięstwo akademiczek dało im cenne trzy punkty, które pozwoliły na złapanie kontaktu w ligowej tabeli z ekipą Wojciecha Lalka (Piła – 11 pkt, AZS – 10 pkt – przyp. red.).

Członkowie Zarządu PTPS-u nie ukrywają, iż liczyli na lepszą postawę zespołu w tym sezonie, jednakże nie są szczególnie zaniepokojeni. – Ze stylu nie jesteśmy zadowoleni. Zdaję sobie sprawę, że huśtawka formy może być efektem słabej psychiki, ale ja nie jestem od jej naprawiania. Od wzmacniania morale jest głównie trener, a nie zarząd – do takiego wniosku doszedł wiceprezes pilskiego zespołu Radosław Ciemięga. Trener Wojciech Lalek odpowiedział jeszcze bardziej lakonicznie: – To nie jest przypadek, bo już traciliśmy punkty w ważnych dla nas meczach. Mamy problem.

Młode, nieopierzone siatkarki z Żukowa, które mają w swoim składzie jedynie kilka starszych i bardziej ogranych siatkarek powinny poszukać swej szansy własnie w tym spotkaniu. PTPS w ostatnich kolejkach nie grał rewelacyjnie, widać, iż dopadła go pewna niemoc. Być może zmiana trenera wpłynie pozytywnie na Gedanistki, które wreszcie będą w stanie ugrać seta, a być może wreszcie zapisać na swym koncie jakies punkty. Rozstrzygnięcie meczu pomiędzy Gedanią Żukowo a PTPS Piła poznamy w sobotę 19 grudnia. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved