Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsza runda PlusLigi w statystykach

Pierwsza runda PlusLigi w statystykach

Spotkaniem w Warszawie zakończyła się pierwsza faza rozgrywek PlusLigi. Na czele tabeli znajduje się obrońca tytułu. Tuż za nim plasują się ZAKSA  i Jastrzębski Węgiel. Przyjrzyjmy się  statystykom, które w pewnych elementach wydaja się być zaskakujące.

Najwięcej setów podczas minionych dziewięciu kolejek PlusLigi rozegrali podopieczni Grzegorza Wagnera. Co za tym idzie wywalczyli oni największą liczbę punktów spośród wszystkich dziesięciu drużyn.

Co ciekawe, w wielu elementach pierwsze miejsce zajmują właśnie piąci po pierwszej rundzie zawodnicy AZS-u Częstochowa. Według statystyk prowadzonych przez portal plusliga.pl akademicy wywalczyli najwięcej punktów bezpośrednio z pola serwisowego (53 pkt.). Za nimi plasują się siatkarze z Kędzierzyna-Koźla oraz Bełchatowa (kolejno 44 i 41 punktów). Podopieczni Grzegorza Wagnera popisali się również największą efektywnością zagrywki, bowiem wyniosła ona -8%. Minimalnie gorszym rezultatem mogą pochwalić się dwa najlepsze zespoły ubiegłego sezonu, których różnica punktów zdobytych i straconych bezpośrednio zza linii dziewiątego metra dała -9% efektywności.

Grzegorz Wagner może być również zadowolony z postawy swoich przyjmujących, bowiem popisali się oni czterdziestoczteroprocentową efektywnością odbioru piłek na przestrzeni całej pierwszej rundy, dzięki czemu wyprzedzili oni siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (40%) oraz Jadaru Radom (39%). Co ciekawe według statystyk najgorzej w tym elemencie spisywali się siatkarze… Skry Bełchatów, których efektywność wyniosła trzydzieści procent.

Zupełnie inaczej prezentuje się czołówka najskuteczniej atakujących drużyn. W tej kategorii pierwsze miejsce należy się bełchatowianom i kędzierzynianom, których efektywność wyniosła 43%. Minimalnie gorszym rezultatem mogą pochwalić się podopieczni Roberto Santillego (42%) oraz Lubomira Travicy (41%).

Najlepiej blokujące drużyny pierwszej rundy PlusLigi średnio blokowały rywali 2,8 razy na set. Wśród nich znalazły się ekipy z Częstochowy, Bydgoszczy, Bełchatowa i Olsztyna.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved