Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > O krok od niespodzianki w Galati

O krok od niespodzianki w Galati

fot. archiwum

Aż pięciu setów potrzebowały siatkarki Metalu Galati na rozprawienie się z zespołem Stiinty Bacau. Trener Zoran Terzić dał chwilę wytchnienia większości swych  podopiecznych, stąd też na parkiecie zabrakło rozgrywającej reprezentacji Polski Mileny Sadurek.

Szkoleniowiec zdecydował się na taki krok, by większość podstawowych zawodniczek mogła zregenerować siły po zaciętym pojedynku w Lidze Mistrzyń. Podopieczne Zorana Terzicia w owym spotkaniu potwierdziły starą siatkarską prawdę, że ten kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3, bowiem pierwsze dwie odsłony należały do ich rywalek. Siatkarkom z Galati udało się jednak odwrócić bieg wydarzeń na swoją korzyść, dzięki czemu wygrały ze słynnym zespołem z Odincova 3:2.

Zaledwie sto pięćdziesiąt osób pojawiło się w piątek na hali w Galati. Spowodowane to było potężnym atakiem zimy, który sparaliżował region. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki oby zespołów. Kilka błędów własnych, popełnionych przez gospodynie głównie w końcówce pierwszej odsłony spowodowało ich porażkę 24:26. Zmotywowane przegraną z poprzedniego seta, obrończynie tytułu w dwóch kolejnych partiach nie dały szans swym rywalkom, czego efektem były gładkie zwycięstwa do osiemnastu i dziewiętnastu. Przyjezdne wykorzystały moment rozprężenia, który pojawił się w szeregach Metalu Galati po tak gładkich wygranych. Dzięki temu w czwartej odsłonie role uległy odwróceniu i to tym razem siatkarki Stiinty Bacau cieszyły się ze zwycięstwa 25:17 oraz doprowadzenia do tie-breaka. W ostatnim secie gospodynie od początku przejęły kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. Nie przeszkodziły im usilne starania rywalek, które ostatecznie uległy 15:12.

Metal Galati – Stiinta Bacau 3:2
(24:26, 25:18, 25:19, 17:25, 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved