Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II Liga Mężczyzn: Skra lepsza od Sudetów

II Liga Mężczyzn: Skra lepsza od Sudetów

W 17 kolejce spotkań II ligi 2 grupy mężczyzn kamiennogórskie Sudety podejmowały na własnym parkiecie Skrę Bełchatów. Po 4-setowym spotkaniu to goście okazali się lepsi zwyciężając 3:1 i mają zaledwie jeden punkt strat do drużyny z Kamiennej Góry

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. Dwa razy z rzędu Maciej Zając zablokował Filipa Frankowskiego, dzięki czemu Sudety wyszły na prowadzenie 3:0. Przewaga ta została szybko powiększona, głównie dzięki świetnej grze kamiennogórzan blokiem. Tak uzyskana 6-punktowa przewaga pozwoliła Sudetom na spokojne prowadzenie gry. Dobrze funkcjonowało przyjęcie, rozegranie , a co za tym idzie również atak. Goście próbowali odrabiać straty, jednak gospodarze nie pozwolili im rozwinąć skrzydeł i wkrótce to oni mieli pierwszą piłkę setową. Set zakończył się wynikiem 25:19.

Druga partia rozpoczęła się tak samo jak pierwsza, z ta różnicą, że na korzyść przyjezdnych. 3 bloki z rzędu: najpierw Frankowskiego i Kolanka na Zającu, a potem dwa Walczykowskiego i Kolanka na Kurpielu, dały gościom prowadzenie 4:0. Przewaga taka utrzymywała się przez połowę seta. Przy stanie 14:18 Sudety zaczęły odrabiać straty. Maciej Zając popisał się dobra zagrywką, goście psuli ataki i przewaga została zniwelowana do dwóch punktów. Przy stanie 22:23 dwoma dobrymi kontratakami popisali się gospodarze i z przewagi gości nie pozostało już nic. Wygrali oni jednak kolejną piłkę i mieli pierwszą piłkę setową, która wykorzystał Radosław Kolanek posyłając zagrywkę nie do odebrania. Stan meczu wyrównał się na 1:1.

W trzecim secie na początku gra toczyła się punkt za punkt. Jednak już przy stanie 5:5 zaczęła być widoczna przewaga gości. Ustawiali oni dobre bloki, kończyli większość ataków, czego nie można powiedzieć o Sudetach. Ich zepsute ataki i nieskończone akcje, dające gościom możliwość wyprowadzenia kontrataków, doprowadziły do 4-punktowej przewagi gości, która po dobrym bloku Walczykowskiego na Ciesielskim oraz dobrej zagrywce Frankowskiego została jeszcze bardziej zwiększona. Bełchatowianie nie dali możliwości Sudetom na odrobienie strat i dobrym atakiem partię zakończył Filip Frankowski.

Czwarta partia okazała się już tylko formalnością, której musieli dopełnić goście, by zapisać na swoim koncie trzy punkty. Ich przewaga była bowiem widoczna w każdym elemencie. Po kilku udanych blokach, świetnych atakach, a także asie serwisowym Piotra Dłubały Skra prowadziła już 10:3. Gospodarze próbowali odrabiać straty, jednak dobra dyspozycja gości, szczególnie w obronie i bloku, nie pozwoliła im na zniwelowanie strat. Dopiero w końcówce, po kilku błędach gości, w kibiców wstąpiła nadzieja, że może jednak uda się dogonić Skrę i wyrównać stan meczu. Jak się jednak okazało na to było już za późno. Goście nie dali odebrać sobie przewagi i czwartą, a co za tym idzie ostatnią partię wygrali do 22, a cały mecz 3:1.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został zawodnik Skry Bełchatów Filip Frankowski.

MKS Sudety Kamienna Góra – KPS Skra Bełchatów 1:3
(25:19, 23:25, 19:25, 22:25)

Składy drużyn:
Sudety: Jerzyk, Zając, Ciesielski, Kurpiel, Pizuński, Kwapisiewicz, Wierzbicki (libero) oraz Leński, Botwina i Gądek
Skra: Kotas, Dłubała, Frankowski, Walczykowski, Mysera, Kolanek, Dembiec (libero) oraz Koźmiński i Ranecki