Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowa zapowiedź 13. kolejki w I lidze mężczyzn

Strefowa zapowiedź 13. kolejki w I lidze mężczyzn

fot. archiwum

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia siatkarze I ligi rozegrają jeszcze jedną kolejkę. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Bielsku-Białej i Świdniku. Mecz AZS-u Nysa z Fartem Kielce został przełożony na 20 stycznia. Pauzuje Energetyk Jaworzno.

Przed kolejnym trudnym zadaniem, tym razem w Bielsku-Białej, staną siatkarze Jokera Piła. Zespoły dzielą tylko dwa ligowe punkty, a więc jeśli BBTS pokusi się o zwycięstwo może awansować na czwartą pozycję i zająć miejsce pilan. Obie drużyny przegrały swoje ostatnie mecze po pięciosetowej walce – Joker uległ Treflowi, natomiast bielszczanie polegli w Międzyrzeczu. Trzynasta kolejka będzie ostatnią przed Świętami Bożego Narodzenia, a więc kibiców czeka także walka z przesądami – w końcu w Nowy Rok lepiej wkroczyć jako zwycięzca.

Identyczną ilość ligowych punktów co siatkarze Przemysława Michalczyka mają zawodnicy Orła, którzy w sobotę zagrają z Avią. Gracze ze Świdnika w środę sprawili prawdziwą sensację, zwyciężając 3:0 z ówczesnym liderem Fartem Kielce. Fantastyczna passa świdniczan trwa już od ośmiu kolejek i jak widać nie zanosi się na jej przerwanie, a więc międzyrzeczanie staną przed trudnym zadaniem, a gospodarze sobotniego spotkania na pewno będą chcieli podciąć im skrzydła.

Nowy lider Trefl Gdańsk zagra z nieobliczalnymi uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy ostatnio pauzowali. Z dorobkiem dziewięciu punktów siatkarze SMS-u zajmują dopiero (a w przypadku młodych zawodników chyba aż) dziesiątą pozycję w klasyfikacji, ale w tym sezonie sympatycy siatkówki już nie raz przekonali się o złudności statystycznych danych. Ten mecz będzie na pewno konfrontacją doświadczenia z młodością, a w takich przypadkach trudno określić, komu zabraknie odrobiny siatkarskiej fantazji.Zmiana na fotelu lidera to nie jedyny hit dwunastej kolejki. Ciekawie klaruje się dolna część tabeli, gdzie cztery zespoły mają po dziewięć punktów, a o ich pozycji decyduje stosunek setów. Właśnie z tego względu bardzo ważny będzie pojedynek Pronaru Hajnówka z Morzem Bałtyk Szczecin. Hajnowianie zajmują ósmą lokatę, mając na koncie czternaście punktów. Siatkarze Zdzisława Gogola natomiast są na miejscu dwunastym, a więc ich ewentualna wygrana mogłaby zmienić zupełnie obraz dolnych rewirów.

Po porażce 0:3 z Pronarem Ślepsk Suwałki spadł niespodziewanie na ostatnią pozycję i w sobotę zagra z wyżej notowaną drużyną z Gorzowa. GTPS w minionej kolejce stracił trzy punkty w starciu z Jaworznem, który jeszcze w środę zajmował dwunaste miejsce, a obecnie jest na pozycji dziewiątej. Podopieczni Sławomira Gerymskiego to zespół ze środka tabeli i z szesnastoma zdobytymi punktami zajmują siódmą, gwarantującą utrzymanie w lidze, pozycję. Zawodnikom Ślepska na wygranej zależeć powinno przede wszystkim ze względu na to, że przy końcu klasyfikacji zrobiło się tłoczno.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved