Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Jastrzębiu-Zdroju

Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Jastrzębiu-Zdroju

fot. archiwum

Już nie raz, nie dwa mówiono, że w Jastrzębiu Zdroju zostanie wybudowana nowa hala sportowa. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla, rywale, którzy czasami narzekają na popularny "Kurnik", a także kibice doczekają się w końcu nowego, nowoczesnego obiektu.

21 grudnia w Sali Lustrzanej Domu Zdrojowego odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wznowienia budowy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Leśnej w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas spotkania zostanie podpisana umowa na budowę obiektu.

Projekt zakłada, że przy ul. Leśnej powstanie nowoczesna hala sportowa z trzema tysiącami miejsc siedzących na trybunach stałych. Zmodernizowany obiekt ma zaspokoić potrzeby amatorów wszystkich sportów halowych. Będą w nim pomieszczenia dla drużyn, sędziów i dziennikarzy oraz gabinety odnowy biologicznej. Prace remontowe obejmą m.in. wykonanie ścian murowanych i tynków, dachu, posadzek w tym płyty głównej boiska, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, trybun, instalacji, wykonanie tablic świetlnych i monitoringu oraz zagospodarowanie terenu, w tym parkingu na 130 samochodów.

Koszt inwestycji wynosi 32,5 mln zł, z czego 11 mln 320 tys. zł Prezydent Miasta pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycję będą realizowały: Konsorcjum „Mostostal Warszawa S.A.", „Mostostal Puławy S.A." oraz „Acciona Infraestructuras S.A." Madryt.Więcej szczegółów poznamy po poniedziałkowej konferencji prasowej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved