Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusligaKobiet: Czy Stal podtrzyma dobrą passę?

PlusligaKobiet: Czy Stal podtrzyma dobrą passę?

fot. archiwum

Mielczanki po serii czterech zwycięstw czeka niezwykle trudne zadanie. Jeżeli chcą podtrzymać tę passę to muszą jutro we własnej hali pokonać wicemistrzynie Polski, drużynę Aluprofu, która aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Mimo, że bielszczanki zanotowały trzy porażki w Lidze Mistrzyń, to w PlusLidze radzą sobie wyśmienicie. Po dziewięciu kolejkach z dorobkiem 23 punktów są liderkami rozgrywek. O sile wicemistrzyń Polski stanowią takie zawodniczki jak: rozgrywająca Katarzyna Skorupa, przyjmujące Dorota Świeniewicz i Anna Barańska, atakująca Helena Horka oraz środkowe bloku Eleonora Dziękiewicz oraz Jolanta Studzienna. Taki skład nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem Stali. Jednak mielczanki nieraz już udowodniły, że we własnej hali potrafią walczyć z najlepszymi, pokonując w poprzednim sezonie choćby obecne mistrzynie Polski. Drużyna z Mielca została przed sezonem poważnie wzmocniona i widać, że dało to efekt. Świadczą o tym ostatnie dobre występy Stali. Jednak wygrana z Aluprofem byłaby już nie tylko niespodzianką, ale wprost sensacją.

Najmocniejszymi punktami mielczanek są bezsprzecznie: środkowa bloku Sylwia Wojcieska, która bardzo dobrze prezentuje się zarówno w ataku jak i w bloku, atakująca Magdalena Piątek, która potrafi wziąć na siebie ciężar gry w tych najtrudniejszych momentach oraz rozgrywająca Dorota Wilk, która mimo młodego wieku już bardzo dużo potrafi. Niewątpliwie kluczem do zwycięstwa będzie dobre przyjęcie oraz zagrywka. Za odbiór w drużynie z Bielska-Białej odpowiadać najprawdopodobniej będą, dwukrotna mistrzyni Europy Dorota Świeniewicz, brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Europy Anna Barańska oraz libero Agata Sawicka. Te zawodniczki nie powinny mieć problemów z dokładnym dograniem piłki do rozgrywającej, a wszyscy kibicie siatkówki wiedzą, że Katarzyna Skorupa rozgrywać potrafi.

Pojedynek już w sobotę o godzinie 18.00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved