Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka: To był najlepszy występ AZS-u od czasu spotkań z Piacenzą

Piotr Łuka: To był najlepszy występ AZS-u od czasu spotkań z Piacenzą

fot. archiwum

Siatkarze Domexu Tytan AZS Częstochowa w czwartek w pięknym stylu pokonali naszpikowaną gwiazdami PGE Skre Bełchatów 3:0. Częstochowianie zupełnie przyćmili gwiazdy bełchatowskiej ekipy, kontrolując praktycznie całe spotkanie.

Adrian Heluszka: To było jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu częstochowskiej drużyny w ostatnim czasie. Wielka Skra wyjeżdża z Częstochowy rozbita…

Piotr Łuka: – Rzeczywiście, to był od czasu zeszłorocznego zwycięstwa z Piacenzą chyba najlepszy występ AZS-u. Bardzo się cieszę, że miało to miejsce akurat w takim meczu, jak z Bełchatowem. Wszyscy mówili, że to spotkanie o niczym nie świadczy. Jest to jednak szczególny mecz dla nas i naszych kibiców. Zespół z Bełchatowa, co prawda musiał rozegrać w środę mecz w Lidze Mistrzów, ale ja bym nie szukał usprawiedliwień w taki sposób, ponieważ mają szeroką ławkę. Być może byli troszkę podmęczeni, ale to my rozegraliśmy świetne spotkanie. Byliśmy lepsi sportowo i z tego się cieszymy. Tak, jak już mówiłem, mamy wielki szacunek dla ekipy z Bełchatowa. W każdym secie, gdy nawet prowadziliśmy kilkoma punktami musieliśmy cały czas być skoncentrowani , aby nas nie dogonili. Z takim rywalem, jak Skra tak na prawdę żadna przewaga nie jest duża. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa za trzy punkty. Tak, jak już wspominałem w zeszłym tygodniu przy okazji meczu z Wieluniem, wszystkie te sukcesy są dedykowane naszemu kapitanowi, Dawidowi Murkowi. My się niezwykle cieszymy, myślę, że Dawid również, bo od czwartku mamy święto w Częstochowie.

Paradoksalnie od momentu urazu Dawida Murka bilans AZS-u wygląda bardzo dobrze. Dwa zwycięstwa za trzy punkty, punkt zdobyty w Kędzierzynie oraz awans do kolejnej rundy Pucharu CEV. Wydaje się, jednak, że w kontekście kolejnych spotkań zastąpienie Dawida nowym zawodnikiem będzie konieczne…To już jest bardziej pytanie do zarządu, niż do mnie. My, zawodnicy nie jesteśmy władni w tej kwestii, czy nowy zawodnik do nas dołączy, czy nie. Na pewno w obecnym składzie będzie nam ciężko grać wszystkie mecze, ale na razie o tym nie myślimy. Póki, co koncentrujemy się na każdym kolejnym pojedynku. Nikt nie myśli już o tych wszystkich chorobach i kontuzjach, bo takie myślenie jest bez sensu. Staramy się skupiać na tym, by w następnym meczu spisać się, jak najlepiej. Końska dawka spotkań powoli daje nam się we znaki, ale dopóki mamy siły, to będziemy walczyć do ostatniej kropli potu.

Dzięki temu zwycięstwu do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przystąpicie w dobrych nastrojach.

Oczywiście, że tak. Ostatnie zwycięstwo z Wieluniem, a teraz z Bełchatowem oraz awans do kolejnej fazy Pucharu CEV sprawią, że do Świąt na pewno przystąpimy w dobrych nastrojach.

*Cały wywiad z Piotrem Łuką na www.azsczestochowa.pl
*Z zawodnikiem rozmawiał Adrian Heluszka

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved