Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń na półmetku fazy grupowej

Liga Mistrzyń na półmetku fazy grupowej

Za nami 3. kolejka fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzyń. Spośród polskich zespołów zadowolona może być tylko ekipa Bogdana Serwińskiego, która pokonała Asystel Nowara 3:0. Zespoły z Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej musiały uznać wyższość rywalek.

W grupie A od drugiej kolejki spotkań w tabeli nic się nie zmieniło. Grupie przewodzi RC Cannes, które dość sensacyjnie pokonało Volley Bergamo 3:1. Victoria Rava i spółka oddały przyjezdnym tylko drugiego seta. Włoszki zagrały jednak bez Eleonory Lo Bianco, zaś Francesca Piccinini pojawiała się na boisku bardzo rzadko. Ekipa z Francji zagrała bardzo pewnie, świetnie prezentując się ataku, na zagrywkach oraz w bloku. Najlepiej zawodniczki RC Cannes zaprezentowały się w ostatniej partii, w której rozbiły swoje rywalki 25:7.

Nadal na ostatnim miejscu w tabeli pozostaje chorwacki zespół ZOK Rijeka, który poniósł już trzecią porażkę 0:3. Tym razem lepsze od siatkarek ZOK-u okazały się zawodniczki rosyjskiego Universitetu Biełgorod. Jedynie w trzecim secie ZOK osiągnął granicę 20 punktów. Dzięki temu siatkarki z Rosji zbliżyły się punktowo do zespołu z Bergamo, choć pozostają póki co na 3. miejscu w tabeli. Dla ekipy ZOK-u z pewnością jednak priorytetem są rozgrywki MEVZA, w których zespół z Chorwacji zajmuje obecnie fotel lidera.

W grupie B oba pojedynki zakończyły się w trzech setach. Zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pokonał bardzo wyraźnie ASPTT Mulhouse. Przewaga Kolibrów była szczególnie wysoka w pierwszej partii, wygranej do 13. W obu spotkaniach mieliśmy polski akcent. Liderką Scavolini w tym meczu była bezsprzecznie Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zdobyła 17 punktów (w tym 2 blokiem i 1 z zagrywki). W zespole z Mulhouse występuje z kolei Dominika Sieradzan, która zanotowała na swoim koncie 9 "oczek". Mająca polskie korzenie Anna Rybaczewski zaliczyła mniej udane spotkanie, notując zaledwie jeden punkt. Po tym meczu ekipa z Pesaro zajmuje 2. miejsce w grupie, a ASPTT zamyka stawkę. Trener zespołu ASPTT Mulhouse, Magali Magail, przyznała, że w meczu z taką drużyną jak Scavolini jej zespół nie może popełniać aż tylu błędów własnych.

Porażkę 0:3 zanotowała w tej kolejce ekipa Enion Energia Dąbrowa Górnicza. Zdecydowanie lepsze w tym pojedynku okazały się zawodniczki VakifGunesTTelekom Stambuł. Przewaga przyjezdnych była szczególnie wyraźna w pierwszej partii, w której triumfowały 25:12. Najmocniej dąbrowianki powalczyły w drugim secie, gdzie do drugiej przerwy technicznej utrzymywały kontakt punktowy. W trzeciej partii ponownie dominowały zawodniczki ze Stambułu i wygrały 25:16, a cały mecz 3:0. – Zderzyliśmy się ze ścianą. Uczymy się, nie poddajemy i każdy mecz jest trochę lepszy – powiedział po tym spotkaniu trener Waldemar Kawka. Przeczytaj szeroką relację ze spotkania.

W grupie C BKS Aluprof Bielsko-Biała także zmierzył się z zespołem ze Stambułu. I również w tym pojedynku górą były siatkarki z Turcji – FenerbahceAcibadem. Jedynie w pierwszym secie bielszczanki przekroczyły granicę 20 punktów. W pozostałych dwóch partiach ekipa ze Stambułu szybko zdobywała kilkupunktową przewagę i utrzymywała ją konsekwentnie do samego końca. W zwycięskiej ekipie świetnie spisały się Natasza Osmokrović (13 punktów) i Jekaterina Gamowa (15 pkt.). Po tym pojedynku zespół FenerbahceAcibadem jest liderem w grupie C, zaś BKS znajduje się na ostatniej pozycji i jak dotąd nie wygrał nawet jednego spotkania. – Myślę, że nasza gra, mimo porażki, była pozytywna powiedział po meczu trener Igor Prielożny. Przeczytaj szeroką relację ze spotkania.

Na drugie miejsce w grupie C awansowały siatkarki Dinamo Moskwa, które pokonały 3:1 ekipę z Czech – Modranská Prostejov. Gospodynie zdołały pokonać swoje rywalki jedynie w drugiej partii, ale najwięcej emocji przyniósł czwarty set. W nim siatkarki Modranskiej miały dużą szansę na zwycięstwo i doprowadzenie do tie-breaka. Tak się jednak nie stało, gdyż w walce na przewagi skuteczniejsze okazały się zawodniczki z Moskwy, które wygrały 29:27 i cały mecz 3:1. Wśród zwyciężczyń liderką była Natalia Gonczarowa, która zdobyła aż 29 punktów, w tym jeden z zagrywki i cztery blokiem.

Wspaniałą przedświąteczną niespodziankę sprawiły swoim kibicom siatkarki Banku BPS Fakro Muszynianka, które wręcz zdeklasowały zespół Asystelu Nowara. Wygranych do 15, 14 oraz 9 nie spodziewał się chyba nikt, włączenie z zawodniczkami z Muszyny. – Chyba w dwóch pierwszych setach wypracowałyśmy sobie to, że ten trzeci właśnie tak wyglądał. Bardzo pomogła nam skuteczna zagrywka, również blok – powiedziała po meczu Aleksandra Jagieło, która zdobyła w tym pojedynku 11 punktów. O dwa „oczka" więcej zanotowały Marta Solipiwko oraz Sylwia Pycia. Dzięki tej wygranej „Mineralne" zrównały się punktami z Metalem Galati i Asystelem, a dzięki lepszemu stosunkowi setów są obecnie liderkami tabeli. Przeczytaj szeroką relację ze spotkania.

Ciężkie spotkanie mają za sobą zespoły Metalu Galati i Zariecza Odincowo. Siatkarki z Rosji rozpoczęły ten mecz świetnie, wygrywając do 19 i 18. Dzięki temu prowadziły już 2:0. Gospodyniom udało się jednak przełamać niemoc i w trzecim secie doszło do zaciętej końcówki. Po walce na przewagi 26:24 zwyciężyły siatkarki Metalu. Ta wygrana zdecydowanie dodała im ducha walki, bowiem w kolejnej partii zwyciężyły wysoko 25:16 i doprowadziły do tie-breaka. W nim gospodynie z Galati poszły za ciosem, szybko zdobyły kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrały 15:7. Najlepszą zawodniczką Metalu była Olga Tocko, która zanotowała na swoim koncie 26 punktów. Zespół Mileny Sadurek wprawdzie nie zmienił swojej pozycji w tabeli, ale nie traci kontaktu punktowego z Muszynianką i Asystelem.