Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > „Inżynierowie” z Delectą zagrają na Torwarze

„Inżynierowie” z Delectą zagrają na Torwarze

fot. archiwum

Stołeczni „Inżynierowie" przenoszą się na Torwar. Na największej, warszawskiej hali widowiskowo-sportowej siatkarze Neckermanna AZS Politechniki Warszawskiej będę podejmować w lutym zespół Delecty Bydgoszcz. Klub chce częściej organizować mecze na tym obiekcie.

Pomysł rozgrywania spotkań na Torwarze nie jest nowy. Pierwsze przymiarki do przeniesienia meczów siatkarskich na Łazienowską miały miejsce w minionym sezonie. Wówczas „Inżynierowie", będący rewelacją rozgrywek przyciągali na Halę Arena Ursynów komplet publiczności. Rosnące zainteresowanie siatkówką w stolicy spowodowało, że działacze Politechniki bardzo poważnie zaczęli myśleć, aby cieszące się największym zainteresowaniem spotkania, organizować na większym obiekcie – Torwarze. Przed rokiem akademicy mieli rozegrać  tam mecz ze Skrą Bełchatów. Mieli, ale nie rozegrali. Wówczas na hali nie zdążono na czas zmienić parkietu i mecz odbył się na Ursynowie.

Także w tym roku włodarze klubu planowali, aby z mistrzami Polski ich klub zagrał na Torwarze. – Niestety ze względu na zmiany terminarza nie możemy rozegrać meczu ze Skrą na tym obiekcie. Torwar to bardzo popularna hala widowiskowo-sportowa, na której odbywa się wiele imprez, dlatego bardzo wcześnie trzeba zarezerwować termin – tłumaczy Marcin Bańcerowski, członek zarządu AZS Politechniki Warszawskiej. – Jednak nie zasypiamy gruszek w popiele, na Torwarze rozegramy inne bardzo ciekawe spotkanie – z Delectą Bydgoszcz – wyjaśnia.

Na mecze Politechniki przychodzi około 2000-2500 kibiców, tymczasem Torwar może ich pomieścić ponad 4000. Nie będzie łatwo zgromadzić w stolicy tylu kibiców w jednym miejscu. – O to jesteśmy spokojni. Wierzymy, że dobra gra naszego zespołu przyciągnie na trybuny komplet sympatyków naszego klubu. Siatkówka staje się w Warszawie coraz popularniejsza, wierzymy, że się nam uda – mówi Bańcerowski. Klub planuje wkrótce ruszyć w dużą kampanią reklamową w Internecie, a także na bilbordach w Warszawie. Informacje o meczu z Delectą na Torwarze będę pojawiać się w trakcie spotkań rozgrywanych w Hali Arena Ursynów.Działacze AZS Politechniki Warszawskiej nie ukrywają, że chcieliby, aby mecze rozgrywane na Torwarze wrosły w stały element wydarzeń sportowych w stolicy. – – Jeśli mecz z Delectą zakończy się sukcesem organizacyjnym, będziemy chcieli, aby także inne spotkania były rozgrywane na tej hali – mówi Marcin Bańcerowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved