Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Scenariusz jak z marzeń

I liga: Scenariusz jak z marzeń

Taki przebieg meczu, jaki miało spotkanie PLKS-u Pszczyna z Chemikiem Police, kibice mogli sobie tylko wymarzyć. Podopieczne trenera Jarosława Bodysa wygrały z czołowym zespołem I ligi 3:0, choć początek meczu nie wskazywał, że spotkanie może zakończyć się pogromem przyjezdnych.

Chemik prowadził 2:0, ale po ataku Agnieszki Bodys był remis 4:4, a wkrótce później Agnieszka Mitręga zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki i PLKS prowadził 6:4. Kilka minut później w polu zagrywki pojawiła się Izabela Placek, a gospodynie raz za razem albo skutecznie atakowały (Edyta Węcławek), albo skutecznie blokowały (Urszula Jędrys-Szynkiel). Pszczynianki objęły prowadzenie 18:9, a set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:15.

Druga partia rozpoczęła się fantastycznie dla podopiecznych trenera Jarosława Bodysa. Po serii zagrywek Urszuli Jędrys-Szynkiel PLKS prowadził 5:1. Chemik odrobił straty i doprowadził do stanu 13:13 (zagrywała Magdalena Soter, była zawodniczka PLKS-u). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, a m.in. po asie Ewy Kwiatkowskiej policzanki wyszły na prowadzenie 20:18. Gospodynie wyrównały, ale za chwilę znów zespół Mariusza Bujka prowadził dwoma punktami (22:20). Pszczynianki po raz kolejny doprowadziły do remisu, wyszły na prowadzenie i po ataku Agnieszki Bodys wygrały 25:23.

Początek trzeciej partii należał do Edyty Węcławek. Dwa ataki, jeden as popularnej „Edy" sprawiły, że było 5:1. Chwilę później zagrywką „pociągnęła" Agnieszka Mitręga i było 12:3. PLKS doskonale sobie radził w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarki z Polic nie były w stanie zatrzymać rozpędzoną pszczyńską lokomotywę, która rozjechała Chemik w trzecim secie 25:14.

MVP meczu: Edyta Węcławek (PLKS)

PLKS Pszczyna – Chemik Police 3:0
(25:15, 25:23, 25:14)

PLKS: Placek, Jędrys-Szynkiel, Bodys, Węcławek, Mitręga, Gwiżdż, Kosiarska (libero) oraz Bartlak
Chemik: Kwiatkowska, Kuchczyńska, Soter, Pomykacz, Kazaniecka, Raczyńska, Ostrowska (libero) oraz Matusz, Ciesielska, Graczyk, Bury i Bryczkowska