Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Pojedynek o „sześć punktów” w Hajnówce

I liga mężczyzn: Pojedynek o „sześć punktów” w Hajnówce

fot. archiwum

Już jutro siatkarze Pronaru Hajnówka zmierzą się w bardzo ważnym meczu z Morzem Bałtykiem Szczecin. Obie ekipy wygrały poprzednie spotkania i z pewnością będą chciały podtrzymać dobrą passę. Której z nich się to uda?

 

Podopieczni Zdzisława Gogola w poprzednią sobotę ulegli w wyjazdowym pojedynku 0:3 Avii Świdnik. Mimo, że nie udało im się ugrać nawet seta, to zawodnicy podkreślali, że było to całkiem dobre spotkanie w ich wykonaniu. Punktów nie było, ale co się odwlecze, to nie uciecze. W pojedynku o „sześć oczek" z AZS-em Nysa siatkarze Morza odnieśli cenne zwycięstwo i odbili się od dna tabeli. Niestety dużym problemem szczecinian są kontuzje i choroby, które sprawiły, że szkoleniowiec Morza Bałtyk nie mógł w środowym spotkaniu przeciwko akademikom z Nysy skorzystać z trzech podstawowych graczy – Michała Glinki, Artura Kulikowskiego oraz Konrada Paśnika.

Warto podkreślić również fakt, że siatkarze z Zachodniopomorskiego nie zdobyli jeszcze ani jednego „oczka" w pojedynkach wyjazdowych. Czy tym razem przełamią złą passę? – Kiedyś zła passa musi się skończyć. Mam nadzieje, że stanie się to w Hajnówce – mówi libero Morza, Krystian Pachliński. Na pewno postaramy się o pierwsze punkty na wyjeździe. Mam nadzieje, że nam się to uda, bo każdy punkt jest dla nas bardzo cenny – dodaje przyjmujący szczecińskiej ekipy, Jakub Nowocień.Hajnowianie początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Przez długi okres plasowali się w ogonie pierwszoligowców, ale od jakiegoś czasu prezentują dość stabilną formę i wygrywają mecze z przeciwnikami, którzy są w ich zasięgu. Bez wątpienia największym sukcesem podopiecznych Pawła Blomberga było wyjazdowe zwycięstwo (3:2) nad Treflem Gdańsk. Ponadto hajnowianie urwali po jednym punkcie siatkarzom GTPS-u Gorzów, SMS-u Spała oraz AZS-u Nysa. Trzy oczka zgarnęli w konfrontacjach z BBTS-em Bielsko-Biała, Energetykiem Jaworzno i Ślepskiem Suwałki. Obecnie z dorobkiem czternastu punktów plasują się na ósmym miejscu w tabeli, zaś szczecinianie mają pięć oczek mniej i zajmują dwunastą pozycję.

Ten mecz będzie bardzo ważny dla obu ekip. Jeśli gospodarze zgarną komplet punktów, to umocnią się na ósmym miejscu (gwarantującym pozostanie w I lidze), ale gdy o pierwsze wyjazdowe oczka pokuszą się zawodnicy Morza Bałtyk, to sytuacja w dolnych rejonach tabeli stanie się jeszcze bardziej wyrównana i ciekawa.

Czy Pronar wygra kolejne spotkanie przed własną publicznością i umocni się na ósmej pozycji w tabeli? A może to podopieczni Zdzisława Gogola pokuszą się o pierwszą, wyjazdową victorię? Która z drużyn zakończy 2009 rok zwycięstwem i sprawi sobie miły świąteczny prezent? Wszystko będzie jasne jutro wieczorem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved