Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Nigdy nie wychodzi się na boisko, żeby przegrać

Fabian Drzyzga: Nigdy nie wychodzi się na boisko, żeby przegrać

fot. archiwum

- Naprawdę dobrze się przygotowaliśmy do tego meczu i za to dla nich wielkie brawa. Taktycznie wiedzieliśmy wszystko, jeszcze trzeba było to zrealizować, co udało nam się chyba w 80% - mówił po zwycięstwie ze Skrą Fabian Drzyzga.

Fabian Drzyzga, rozgrywający AZS Częstochowa, został wybrany najlepszym zawodnikiem czwartkowego meczu ze Skrą Bełchatów. Meczu, w którym częstochowianie pewnie pokonali mistrzów Polski 3:0, co dla bełchatowian nie jest ostatnio normalną sytuacją. – To są klasowi zawodnicy, u nich raczej ciężko dopatrzeć się strachu w oczach. U zagrały wszystkie elementy, bardzo dobrze graliśmy zagrywką, odrzuciliśmy Skrę od siatki. Bardzo dobrze nam funkcjonował blok – tu nasza przewaga była znacząca – zauważył Drzyzga.

Częstochowianie mieli doskonale rozpracowanych rywali i dyscypliną taktyczną górowali nad rywalami. – Duża w tym zasługa Mieszka Gogola, który zrobił ogromna pracę, podobnie jak i Grzegorz Wagner. Naprawdę dobrze się przygotowaliśmy do tego meczu i za to dla nich wielkie brawa. Taktycznie wiedzieliśmy wszystko, jeszcze trzeba było to zrealizować, co udało nam się chyba w 80% – mówi rozgrywający AZS.

W obu drużynach długa była lista nieobecnych. AZS wystąpił bez kontuzjowanego Dawida Murka. – O Dawidzie na pewno nie zapomnimy, to dla nas duża strata. Trzeba jednak grać dalej, wiedzieliśmy, że Skra Bełchatów tez ma swoje problemy. Na pewno trochę odczuli spotkanie w Lidze Mistrzów, ale są wielkimi zawodnikami i nie będą się tłumaczyć tym, że dzień wcześniej grali mecz – stwierdził Fabian Drzyzga.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved