Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Manon Flier: Zagrałyśmy gorzej niż w lidze

Manon Flier: Zagrałyśmy gorzej niż w lidze

fot. archiwum

Siatkarki Asystelu Novara długo nie mogły uwierzyć w to, co stało się hali Muszyna. Wicemistrzynie Włoch zostały rozbite przez Bank BPS Fakro Muszyniankę 3:0. - Nie spodziewałyśmy się czegoś takiego - stwierdziła po meczu Manon Flier.

Holenderska gwiazda Asystelu była wyraźnie zdziwiona przebiegiem czwartkowego spotkania. – Nie spodziewałyśmy się czegoś takiego. W poprzednich meczach Ligi Mistrzyń prezentowałyśmy się bardzo dobrze. Owszem, mamy lekkie problemy w lidze włoskiej, ale w rozgrywkach europejskich żadnych kłopotów nie miałyśmy – rozpoczęła Manon Flier. Przyjmująca wicemistrzyń Włoch nie była w stanie podać konkretnej przyczyny porażki. – Dziś zagrałyśmy nawet gorzej niż w lidze. Mamy jakiś problem, w drużynie brakuje stabilizacji. Trudno znaleźć jeden powód porażki, było ich naprawdę wiele. Popełniałyśmy ogromną ilość błędów i na pewno nie grałyśmy tak, jak potrafimy. Nawet nie wiem jak to dobrze opisać – powiedziała Holenderka.

Zapytana o to, czy pamięta taką porażkę swojej drużyny Manon Flier odpowiedziała krótko. – Nie pamiętam takiego meczu, naprawdę. Holenderka w kilku słowach oceniła również przyszłość, jaka rysuje się przed Asystelem Novara. – Nie wiem co teraz będzie. Na pewno nie możemy się załamywać, mimo że najbliższy czas będzie dla nas bardzo trudny. Musimy ciągle patrzeć w przyszłość, więcej trenować, bo na razie nie jesteśmy maszyną do grania. Tu nic nie działa – oceniła holenderska przyjmująca.

Zespół Asystelu przegrał z ekipą, która prezentowała się zdecydowanie lepiej. Flier przyznała, że wcześniej nie miała okazji widzieć polskiej drużyny w akcji. – Szczerze mówiąc nie widziałam wcześniej jak gra ten zespół. Pozwoliłyśmy im na taką grę, to nasze błędy dały im tak zdecydowane zwycięstwo. W końcówce meczu mogły grać w zasadzie wszystko co chciały. Próbowały gry kombinacyjnej i wszystko im wychodziło. My wtedy już nawet nie potrafiłyśmy przyzwoicie zagrać w obronie. Wygrały tak wysoko, bo my zagrałyśmy tak, jak zagrałyśmy… jak… po prostu zagrałyśmy gównianą siatkówkę – brutalnie podsumowała Manon Flier.źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved