Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Turczynki lepsze od Aluprofu

LM: Turczynki lepsze od Aluprofu

Wciąż nie wiedzie się w Lidze Mistrzyń siatkarkom Aluprofu Bielsko - Biała. W pierwszych dwóch kolejkach bielszczanki przegrywały w tie - breaku. W trzeciej nie było już tak kolorowo i musiały uznać wyższość Fenerbahce Stambuł nie wygrywając nawet seta.

Do tego bardzo ważnego spotkania siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała przystąpiły w nieco zmienionym składzie, niż to bywało ostatnio. Na środku zamiast Eleonory Dziękiewicz oglądaliśmy Berenikę Okuniewską, natomiast miejsce Karoliny Ciaszkiewicz zajęła na przyjęciu Dorota Świeniewicz. Początek meczu był bardzo obiecujący. Po ataku Świeniewicz i obiciu bloku przez Barańską bielszczanki objęły prowadzenie 3:1. Gospodynie szybko jednak zniwelowały przewagę naszej drużyny, a po asowej zagrywce Edy Erdem wyszły na prowadzenie 6:5. W środkowe części tej partii zawodniczki Fenerbahce zyskały przewagę punktową 15:11 (dwa asy Tokatlioglu ). Zryw bielszczanek i złe przyjęcie tureckiej drużyny doprowadziły do stanu 15:15. Niestety Okuniewska zepsuła zagrywkę i na przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodziły gospodynie. Aż do samego końca trwała wyrównana walka, niestety dwie ostatnie akcje należały do Turczynek. 24 punkt zdobyła atakiem Natasza Osmokrovic a następnie zablokowana została Anna Barańska i Aluprof przegrał tego seta 22:25.

Kolejną partię podopieczne Igora Prielożnego rozpoczęły od punktowego bloku. Niestety były to dobre złego początki. Siatkarki Fenerbahce Stambuł osiągnęły w tej odsłonie dużą przewagę. Duży wpływ na taki obrót sprawy miały dwie serie bardzo dobrych zagrywek tureckiego zespołu. Najpierw duże problemy ekipa Aluprofu miała przy serwie Cigdem Rasny. Po tej serii bielszczanki przegrywały już 8:16. Później poszła jeszcze seria punktów dla podopiecznych Jana de Brandta przy zagrywce Edy Erdem i partię wysoko wygrała drużyna Fenerbahce 25:18. Dobre ataki Heleny Horki i pojedyncze zagrania pozostałych naszych siatkarek to było za mało, by przeciwstawić się dobrze i równo grające ekipie gospodarzy.

Trzeciego seta rozpoczęła bardzo długa akcja zakończona błędem zespołu tureckiego. Bardzo aktywna była Karolina Ciaszkiewicz, choć nie zawsze skuteczna. Po silnym ataku Barańskiej Aluprof wyszedł na prowadzenie 5:3. Jednak dobra gra Gamovej w ataku spowodowała, że na przerwę techniczną z przewagą dwóch oczek schodziły zawodniczki Fenerbahce. Przy stanie 13:13 w pole zagrywki powędrowała Ciaszkiewicz i po dwóch punktowych blokach BKS objął prowadzenie 15:13. Niestety kolejne cztery punkty zdobyły rywalki i nie pozwoliły się już dogonić do końca seta.Całe spotkanie skończył skuteczny blok na Ciaszkiewicz. Bardzo skuteczna gra Gamovej w ataku (15 pkt) natomiast najbardziej widoczna była Natasza Osmokrovic. Zdobyła 13 punktów, cztery razy skutecznie zablokowała nasze siatkarki, przyjmowała 20 piłek z 75% skutecznością (55% perfekcyjne).

Kolejna porażka Aluprofu Bielsko-Biała i coraz trudniejsza sytuacja w grupie. To jednak nie koniec a dopiero półmetek i wiele jeszcze może się zmienić. Najważniejsze, by siatkarki nie straciły wiary we własne umiejętności, bo grać przecież potrafią doskonale.

Fenerbahce Stambuł – Aluprof Bielsko – Biała 3:0
(25:22, 25:18, 25:19)

Fenerbahce: Aydemir, Tokatlioğlu, Gamowa, Rasna, Osmokrović, Erdem, Yeldan (libero) oraz Dikmen i Soroğlu
Aluprof: Skorupa, Świeniewicz, Barańska, Okuniewska, Studzienna, Horka, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Kaczmar, Waligóra i Dziękiewicz