Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Muszynianka gromi Asystel Novara

LM: Muszynianka gromi Asystel Novara

Znakomicie spisała się w meczu Ligi Mistrzyń Bank BPS Fakro Muszynianka, która u siebie po jednostronnym spotkaniu pokonała włoski Asystel Novara 3:0. Jest to drugie zwycięstwo „mineralnych" w tych prestiżowych rozgrywkach.

Pierwszy punkt w tym spotkaniu zdobyła Margareta Kożuch i drużyna z Novary objęła prowadzenie 1:0. Było to pierwsze prowadzenie wicemistrza Włoch w tym meczu. Drugi i ostatni raz podopieczne Luciano Pedulli prowadziły w drugim secie 3:2. Od początku meczu ekipa z Włoch miała ogromne problemy z przyjęciem bardzo trudnej zagrywki zawodniczek Muszynianki. Jeśli już siatkarkom Asystelu Novara udało się przyjąć pozytywnie zagrywkę Polek, nie były w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. Na ich drodze stawał kapitalnie dysponowany blok siatkarek z Muszyny. W tym elemencie mistrz Polski był lepszy od swojego przeciwnika w stosunku 14:1. Podopieczne Bogdana Serwińskiego kontrolowały wynik tego seta od początku do końca i trudno kogokolwiek wyróżnić, bo wszystkie zawodniczki zagrały kapitalnie. Drużyna Bank BPS Fakro Muszynianka pokonała w pierwszej partii zespół Asystelu Novara 25:15. To był jednak dopiero początek pogromu faworytek tej grupy Ligi Mistrzyń.

Druga partię rozpoczęła kiwką doskonale dysponowana tego wieczoru Izabela Bełcik. Po znakomitym występie Agnieszki Śrutowskiej w meczu z Zarieczem Odincovo, mało kto się spodziewał, że to właśnie ona wyjdzie w pierwszej szóstce. Zagrała znakomity mecz i przy jej rozegraniu atakujące nie miały żadnych problemów ze zdobywaniem punktów. – Agnieszka zagrała superzawody z Odincovem, sama zdobyła chyba około 10 punktów. Trener ma jednak chyba trochę szczęścia i rękę co do składu. Dzisiaj zagrałam ja i poszło. Tak naprawdę to ważne, by cały zespół grał dobrze, bo gdy zespół ma dołek to i rozgrywająca ma dołek, a jak idzie to idzie wszystkim – mówiła po meczu dla telewizji Polsat Sport Izabela Bełcik. Po ataku Aleksandry Jagieło siatkarki z Muszyny prowadziły 8:7. To był jednak ostatni kontakt punktowy rywalek z naszymi zawodniczkami. Po tej przerwie technicznej przewaga "mineralnych" już tylko rosła i można było oklaskiwać wspaniałe zagrania siatkarek Muszynianki. Przewaga naszych siatkarek była tak ogromna, że przy stanie 22:12 na regularny atak zdecydowała się Izabela Bełcik i był on bardzo skuteczny. Set kończy się wygraną "mineralnych" do 14. Drużyna Asystelu podobnie jak w pierwszej partii praktycznie nie istniała.

Trzeci set bywa zazwyczaj najtrudniejszy dla prowadzącej drużyny. Ale nie dotyczyło to zespołu Muszynianki w meczu z Asystelem. Przewaga podopiecznych Bogdana Serwińskiego w trzeciej i ostatniej partii tego spotkania była jeszcze większa niż w dwóch poprzednich. Wszystkiego, czego dotknęły się siatkarki z Muszyny, kończyło się punktem dla nich. Ostatnią partię mistrzynie Polski wygrały 25:9.

Było to kapitalne spotkanie ekipy Bogdana Serwińskiego. Wydaje się, że same siatkarki były zdziwione łatwością wygranej z wicemistrzem Włoch. – Udowodniliśmy, że nie wyszliśmy z kopalni. Takie właśnie głosy można było usłyszeć po naszym pierwszym przegranym meczu z Metalem Galati. Siatkówka potrzebuje cierpliwości. W Rumunii rozegraliśmy dobry mecz i przegraliśmy z dobrym zespołem. Dziś udowodniliśmy, że jesteśmy klasowym zespołem. Pokonaliśmy bez problemów wicemistrza Włoch. Nasze ambicje co do organizacji Final Four stają się całkiem realne – podsumował dla Polsatu Sport Serwiński.

Bank BPS Fakro Muszynianka – Asystel Novara 3:0
(25:15, 25:14, 25:9)

Składy drużyn:
Muszynianka: Bełcik (4), Bednarek-Kasza (11), Solipiwko (13), Mirek (5), Pycia (13), Jagieło (10), Zenik (libero)
Asystel: Rosso (6), Barcellini (3), Barazza, Flier (8), Kiryłowa, Kozuch (8), Sirresi (libero) oraz Zardo, Lapi i Camera (1)