Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jedenaste zwycięstwo Trefla

Jedenaste zwycięstwo Trefla

Nie było niespodzianki w meczu lidera z przedostatnią drużyną pierwszoligowej tabeli. Siatkarki Trefla Sopot pewnie pokonały w Mysłowicach zespół Remagum MOSiR i wciąż pozostają niezwyciężone w tegorocznych rozgrywkach.

Zespół gospodyń do meczu z Treflem przystępował podbudowany niezłym występem podczas weekendowego pojedynku w Ostrowcu Świętokrzyskim. W spotkaniu z trzecią drużyną tabeli mysłowiczanki były w stanie wygrać dwa sety i dopisać jeden duży punkt do tabeli. Potyczka z sopociankami miała jednak zgoła odmienny przebieg.

W pierwszej partii wyrównany wynik utrzymywał się tylko do stanu 8:8. Później przyjezdne zdobyły serię punktów blokiem, a gospodynie często popełniały własne błędy i emocje w tej odsłonie się skończyły. Trefl wygrał 25:15.

MOSiR dobrze rozpoczął za to drugiego seta. Prowadził 12:8 i wtedy o czas poprosił trener niemrawo grających sopocianek, Edward Pawlun. Przerwa zmobilizowała jego podopieczne, które zaczęły z powrotem dominować. W czasie, kiedy zdobyły one dziewięć punktów, rywalki były w stanie odpowiedzieć tylko dwoma. Do końca seta Trefl dorzucił jeszcze jeden punkt do dystansu między zespołami i zakończył tą odsłonę zwycięstwem 25:21.

Ostatnią partię od początku kontrolowały faworytki. W końcówce sopocianki miały aż pięć piłek meczowych, jednak trzy z nich udało się gospodyniom obronić i dlatego Trefl zwyciężył tylko trzema punktami. Spotkanie trwało około 70 minut.

Mysłowice nie były dziś w stanie niczym nas zaskoczyć, ani w żaden sposób nam zagrozić – ocenił Rafał Murczkiewicz, drugi trener sopockiej drużyny – Dziewczyny zagrały kolejny dobry mecz blokiem i najważniejsze, że zakończyły go zwycięstwem za trzy punkty.

Już w sobotę liderki tabeli rozegrają kolejne ligowe spotkanie. O godzinie 18.00 w Hali Stulecia Sopotu podejmą drużynę Budowlanych Toruń, która w środę nadspodziewanie gładko przegrała z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Remagum MOSiR Mysłowice – Trefl Sopot 0:3
(15:25, 21:25, 22:25)
Trefl: Gorszyniecka, Nuszel, Rzenno, Naczk, Kruk, Kaliszuk, Śliwa (libero) oraz Szymańska, Reimus, Lenz