Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jacek Pasiński: W tej drużynie drzemie potencjał sportowy

Jacek Pasiński: W tej drużynie drzemie potencjał sportowy

fot. archiwum

- Najbliższy mecz, i każdy następny, w podejściu moim i zawodniczek nie będzie się w ogóle różnił, gramy po to żeby wygrać i to będzie motto tego zespołu do końca obecnego sezonu - mówi nowy szkoleniowiec Jedynki Aleksandrów Łódzki, Jacek Pasiński.

Czy powrót do roli pierwszego trenera cieszy?

Jacek Pasiński: Zawsze kolejne nowe wyzwanie budzi zadowolenie, jak równie niepokój, ale na pewno praca w Aleksandrowie będzie przynosiła mi dużo satysfakcji. Większość zawodniczek była na przestrzeni swojej zawodniczej kariery moimi podopiecznymi. Katarzyna Buchalska, Agnieszka Rajkowska – pracowaliśmy razem w łódzkim Starcie, Katarzyna Możdźeń, Sylwia Korzycka obserwowałem ich rozwój w łódzkim SMS pracując tam jako koordynator grup młodzieżowych żeńskich, Marta Wankiewicz, Karolina Wiśniewska, Magdalena Blomberg i Agnieszka Wołoszyn mieliśmy przyjemność pracowania razem w Organice.

Już od jakiegoś czasu obserwował pan mecze Jedynki. Jak może Pan ocenić jej dotychczasowe osiągnięcia? Czy drużyna ma potencjał ?Na temat oceny pracy ja jako obecny szkoleniowiec nie mogę się wypowiadać gdyż nie znam metod pracy ani makro i mikro cykli mojego poprzednika. Od oceny pracy zawsze jest pracodawca, który w jakimś stopniu bierze odpowiedzialność za wynik sportowy zatrudniając sztab szkoleniowy i zawodniczki. Patrząc na cały zespół, zawodniczki stanowią o jego sile. Dodając do niego doświadczoną rozgrywającą w postaci Karoliny Olczyk wydaje mi się, że w tym zespole drzemie duży potencjał sportowy i nie tylko. Znając większość zawodniczek obecnej drużyny Jedynka Aleksandrów na pewno mamy ułatwioną komunikację wewnątrz zespołową – ja znam je a one znają mnie i wiemy kogo i na co jest stać.

Na co będzie Pan chciał położyć szczególny nacisk?

Na tym etapie rozgrywek ciężko jest budować coś, czego nie ma, niemniej w tym zespole na dzień dzisiejszy brakuje dokładności w poszczególnych elementach elementarza siatkarskiego, takiego jak dogranie piłek łatwych czy przyjęcie zagrywki. Może to również wynikać z nienależytej koncentracji podczas zajęć treningowych i meczów. W tak krótkim okresie ciężko jest poprawić technikę poszczególnych elementów, lecz będziemy starali się już na każdym naszym treningu przykładać szczególną wagę do koncentracji i dokładności wykonania.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved