Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Odrodzenie w Szczecinie

III liga: Odrodzenie w Szczecinie

fot. archiwum

Inauguracji sezonu wreszcie doczekały się siatkarki III ligi w województwie zachodniopomorskim. Opóźnienie spowodowane jest małą ilością chętnych drużyn. Co może nieco zadziwiać, bo stawką jest awans do wyższej, II ligi.

W pierwszej rundzie rozgrywek trzecioligowych zagrają drużyny Gryfu Szczecinek i Osiemnastki Szczecin. Ten drugi klub jest spadkobiercą szczecińskiego Piasta. Pierwsze dwa spotkania obu drużyn odbędą się w najbliższą sobotę. Rywalizacja będzie toczyć się do pięciu zwycięstw, chociaż obie ekipy awansują dalej i będą grać z zespołami spoza województwa.

Osiemnasta debiutuje w III lidze. Wszystko za sprawą bolesnego upadku Piasta. Dlatego wznowienie rozgrywek, cieszy się sporym rozgłosem w Szczecinie. Zespół ten powstał da lata temu i opiera się na zawodniczkach, które grały w lidze amatorskiej. Ponadto w skład zespołu weszły siatkarki Piasta oraz byłe zawodniczki Chemika Police. W Osiemnastce wszystko jest podporządkowane temu, aby awansować do drugiej ligi w tym sezonie. Zespół został wzmocniony doświadczonymi ligowymi zawodniczkami, jak chociażby Patrycją Krenc, mającą na koncie mistrzowskie tytuły i grę w europejskich pucharach, czy Małgorzatą Wysocką i Sandrą Dołżańską, które z Chemikiem awansowały do I ligi.

Odrodzenie siatkówki nastąpiło także w Szczecinku, w którym od wielu lat nie było siatkarskiego klubu. Gryf powstał z inicjatywy kilku nauczycieli i trenerów i ma na celu szkolenie młodzieży, która za kilka lat ma stanowić oparcie i podporę siatkówki w tym mieście. W III lidze mężczyzn grają również mężczyźni, lecz póki co zajmują 5 miejsce i o awans będzie bardzo ciężko. Wydaje się, że ciężko będzie też paniom. Wiele wyjaśni się już po pierwszych pojedynkach z Osiemnastką. Zobaczymy, jaką siłą faktycznie dysponuje obecnie żeńska drużyna Gryfa.źródło: inf. własna, ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved