Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: MUKS Gim – Net Mońki nie dał rady Żubrowi Białowieża

III liga: MUKS Gim – Net Mońki nie dał rady Żubrowi Białowieża

W meczu 10. kolejki III ligi w województwie podlaskim LUKS TL Żubr Białowieża podejmował drużynę MUKS Gim - Net Mońki. Spotkanie na prośbę gości zostało rozegrane dzień wcześniej niż wszystkie mecze tej kolejki, czyli 12 grudnia.

Pierwszy set to wymiana ciosów z obu stron. Młodzi siatkarze z Moniek ryzykowali zagrywką, co przynosiło bardzo dobre skutki. Żubr miał kłopoty z przyjęciem, co doprowadziło do problemów ze skończeniem ataku. Na wysokiej skuteczności grali środkowi gości, którzy niejednokrotnie popisali się efektownymi atakami z „krótkiej". Wydawało się, że ten set będzie do samego końca bardzo zacięty. Jednak przy stanie 15:15 coś zacięło się w, dotychczas dobrze funkcjonującym, mechanizmie gry Gim – Net-u. Przede wszystkim pojawiły się liczne błędy w przyjęciu zagrywki i wiele własnych niewymuszonych pomyłek. Dzięki temu Żubr wygrał tego seta do 18.

Druga i trzecia partia były do siebie bliźniaczo podobne. LUKS już od początku uzyskiwał kilkupunktową przewagę i nie oddawał jej aż do końca partii. Złożyła się na to zwłaszcza skuteczna gra zagrywką i blokiem gospodarzy. Kolejne sety wygrali oni do 8 i 19.

LUKS TL Żubr Białowieża – MUKS Gim – Net Mońki 3:0

(25:18, 25:8, 25:19)

Żubr: Gutowski, Małachowski, Zawiślak, Szykuła, Ochryciuk, Furmanek oraz Bokuniewicz (libero) oraz Gabiec, Chilecki, Androsiuk, Rubiel i Biendar

Gim – Net: Wojtkiewicz, Fiedorczuk, Gniazdowski, Kuprel, Skutnik, Burzyński oraz Zarzecki (libero) oraz Romanowicz, Słowiński, Snarski i Stypułtowski