Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Wygrana Sokoła po tie-breaku

I liga: Wygrana Sokoła po tie-breaku

W pierwszym meczu rundy rewanżowej I ligi kobiet chorzowianki pokonały uczennice z Sosnowca 3:2. Po bardzo słabym meczu z Legionovią, w pojedynku z SMS-em od początku widać było w grze zespołu z Chorzowa dużą nerwowość.

Mimo to pierwszy set był bardzo wyrównany. Toczyła się gra punkt za punkt, jednakże to sosnowiczanki miały trzy piłki setowe. Chorzowianki zdołały wyrównać, ale w tym secie uczennice z Sosnowca wykorzystały nieporozumienie w przyjęciu między Szymon a Zapaśnik i zakończyły partię, wygrywając 26:24.

Drugi set pokazał, że w grze chorzowianek drzemią duże możliwości. Ostra, agresywna zagrywka, dobra gra blokiem i kombinacyjny atak od początku dały chorzowiankom kilkupunktową przewagę. A kiedy na zagrywce stanęła Wysocka, to chorzowianki zdobyły siedem punktów pod rząd. Dobrą grę w tym fragmencie przypieczętowała najładniejszą kombinacją w ataku Szczygioł przy stanie 23:8. Ostatecznie Sokół wygrał 25:8.

W trzecim secie wydawało się, że chorzowianki pójdą za ciosem. Prowadziły już 18:11 i 19:14, jednak cztery błędy przyjęcia i nieskończone ataki spowodowały, że to sosnowiczanki cieszyły się z wygranej. Seta zakończył autowy atak Furtak. Czwarta partia to niewielka przewaga chorzowianek, które spokojnie uzyskały przewagę i kontrolowały ją przez cały czas. Jedynie w połowie seta oddały na chwilę sosnowiczankom prowadzenie. Dobrze w tym secie funkcjonował blok, który potrafił zdobywać po trzy punkty z rzędu.

W tie-break’u żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi, ale przy zmianie stron chorzowianki przegrywały 6:8. Jednak na więcej chorzowianki nie pozwoliły uczennicom, oddając im jeszcze w secie trzy punkty. Mecz zakończyła atakiem Szymon.

Cóż, na pewno bardzo ważne dla dziewczyn było przełamanie się w tie-breaku i wygranie pierwszego z sześciu. Mecz nierówny w naszym wykonaniu, ale drugi set pokazał jakie drzemią w nas możliwości. W końcu większa ilość gry środkiem, gdzie skuteczność w tym sezonie jest duża i po prostu trzeba to wykorzystywać. Martwią jeszcze przestoje w naszej grze, po których potrafimy tracić sporo punktów, a także organizacja obrony kiedy to dziewczyny przeszkadzają sobie wzajemnie w dokładnym przyjęciu ataku przeciwnika. Dobry mecz Marty Szymon, która oprócz świetnej gry w obronie pokazała, iż potrafi atakować z wykorzystaniem bloku przeciwnika. Ale tak naprawdę testem dla dziewczyn będzie sobotni mecz w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie trzeba będzie dać z siebie 150%, żeby powalczyć o punkty , ale….. ja w to absolutnie wierzę – powiedział prezes chorzowskiego zespołu Przemysław Reszka.

Sokół Chorzów – SMS PZPS I Sosnowiec 3:2
(24:26, 25:8, 22:25, 25:22, 15:11)